نایب رئیس شورای شهر تهران تاكید كرد:

بررسی مصوبات شورا و تایید آن بر عهده هیات تطبیق است

بررسی مصوبات شورا و تایید آن بر عهده هیات تطبیق است به گزارش ال مور نایب رییس شورای اسلامی شهر تهران با تاكید بر اینكه بررسی و تایید مصوبات شورا بر عهده هیات تطبیق است، اظهار داشت: اگر مصوبه شورا با قوانین فرادست مغایرتی داشته باشد توسط هیات تطبیق و در مرحله آخر توسط هیات حل اختلاف مورد بررسی قرار می گیرد.


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، امینی در انتها جلسه علنی امروز شورای اسلامی شهر تهران در تشریح مصوبات این جلسه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در جلسه امروز ابتدا نطق قبل از دستور یکی از اعضاء قرائت شد و بعد از آن تذکرات اعضا در زمینه های مختلف عرضه شد. در اولین دستور جلسه امروز مدیرکل انتقال خون استان تهران گزارشی از عملکرد و شرایط انتقال خود در سطح استان تهران در صحن علنی مطرح نمودند و اعضا هم سوالات و پیشنهادات خویش را عرضه کردند.
وی ادامه داد: شورا در دستور کار بعدی وارد بررسی طرح ها و لوایح امروز شد که تعیین ارزش معاملاتی ساختمان اولین طرحی است که مورد بررسی قرار گرفت و البته این طرح در جلسه قبلی مطرح شده بود و ادامه آن به جلسه امروز موکول شده بود که مورد بحث و بررسی قرار گرفت و نهایتا به تصویب اعضای شورای شهر تهران رسید.
نایب رییس شورای شهر تهران بررسی طرح تسهیلات تکمیلی اقتصاد شهری در مقابل انتشار کرونا را یکی دیگر از دستور جلسات امروز عنوان نمود و اضافه کرد: فوریت این طرح پیش تر در شورای شهر تهران به تصویب رسیده بود و امروز کلیات آن مطرح و ماده 1 آن با کمی تغییر به تصویب اعضا رسید. بررسی مابقی مواد این طرح در جلسه بعدی صورت خواهد گرفت.
امینی در پاسخ به سوالی در مورد طرح تسهیلات تکمیلی اقتصاد شهری به دنبال انتشار کرونا و هماهنگی با سایر دستگاه ها برای تصویب این طرح اظهار داشت: قانون اساسی تصریح کرده که مصوبات شورا برای تمامی دستگاه ها و همینطور استانداران، فرمانداران و... لازم الاجراست، بنابراین لازم نیست شورا با سایر دستگاه ها برای تصویب این طرح هماهنگی کنند. جایگاه شورا در اداره شهر به صورت دقیق در قانون پیشبینی شده و هیات حل اختلاف هم وجود دارد که اگر مصوبات شورا با قوانین فرادست مغایرت داشت ایرادات آنرا مطرح کند.
وی تصریح کرد: بدون شک اگر مصوبه شورا مغایرتی با قوانین فرادست داشته باشد هیات تطبیق می تواند آنرا تایید نکند و اگر شورا بر نظر خود پافشاری داشته باشد مبحث به هیات حل اختلاف ارسال می شود و نظر این هیات قطعی خواهد بود.1399/03/25
13:58:44
5.0 / 5
2675
تگهای خبر: تسهیلات , دستگاه , ساخت , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران عزیز ال مور در مورد این پست
نظر شما در مورد این مطلب ال مور
نام:
ایمیل:
نظر شما:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
Almor
almor.ir - حقوق سایت ال مور محفوظ و متعلق به مالک ال مور است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس