بررسی طرح تعیین حریم آثار هنری در فضاهای عمومی شهر تهران

بررسی طرح تعیین حریم آثار هنری در فضاهای عمومی شهر تهران ال مور: سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران از بررسی طرح تعیین حریم آثار هنری در فضاهای عمومی شهر تهران در دویست و بیست و دومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران آگاهی داد.


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، علی اعطا در آخر دویست و بیست و دومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران در تشریح مصوبات این جلسه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امروز طرحی در ادامه جلسه قبل شورا تحت عنوان تعیین حریم آثار هنری در فضاهای عمومی شهر تهران در دستور کار برای بحث و بررسی قرار گرفت.
وی ادامه داد: در فضاهای شهری از هنرهای تجسمی همچون مجسمه ها و نقاشی های دیواری استفاده می شود. معمولا برای آثار هنری که ارزش های ویژه ای دارند باید تعیین حریم به شکلی صورت گیرد که به لحاظ دید و منظر ضمن حفظ حقوق مجاورین بهترین منظر فراهم گردد.
وی افزود: اثری در نقطه ای از شهر که واجد ارزش است نصب می شود اما در معرض دید نیست و یا آلودگی های بشری وجود دارد که اجازه دیده شدن این اثر هنری را نمی دهد پس در این طرح دو حریم برای این آثار در نظر گرفته شده است.
سخنگوی شورای شهر تهران در بخش دیگری از صحبت های خود به طرح حریم حفاظتی و فیزیکی اشاره نمود و اضافه کرد: در این طرح این حریم برای پیش گیری از لطمه های فیزیکی به آثار هنری تعریف شده اند. همین طور یک حریم حفاظتی منظری نیز تعریف شده که پیوند بصری شهر و اثر هنری را در چشم انداز موجود حفظ می نماید.
وی اشاره کرد: در همین راستا کمیته ای فنی با حضور نمایندگان شهرداری تهران، شورا و دستگاه های ذیربط برای تعیین حریم تشکیل شده است.
وی افزود: متولی موضوع هنرهای شهری در مجموعه شهرداری سازمان زیباسازی است پس در این مساله نیز دبیرخانه این کمیته در این سازمان مستقر خواهد شد. امروز موادی از این طرح در ادامه جلسه قبل مورد بررسی قرار گرفت اما پیشنهاداتی باقیمانده که در جلسه آینده بعنوان نخستین دستور کار به آن پرداخته خواهد شد تا تمام شود و بعد از تایید هیات تطبیق به شهرداری تهران ابلاغ شود.
منبع:

1399/04/03
15:05:04
5.0 / 5
2323
تگهای خبر: آینده , دستگاه , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران عزیز ال مور در مورد این پست
نظر شما در مورد این مطلب ال مور
نام:
ایمیل:
نظر شما:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
Almor
almor.ir - حقوق سایت ال مور محفوظ و متعلق به مالک ال مور است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس