پاسخ وزیر كشور به اظهارات نجفی در مورد تخلفات مالی شهرداری قبلی

پاسخ وزیر كشور به اظهارات نجفی در مورد تخلفات مالی شهرداری قبلی ال مور: وزیر كشور اظهار داشت: هر كس به هر میزانی كه تخلف كرده باشد باید اشد مجازات به او تعلق گیرد و این امر مستلزم كار حقوقی و قضایی است و پس از پیگیری هم باید اعلام شود.به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، عبدالرضا رحمانی فضلی در جمع خبرنگاران در مورد گزارش عرضه شده توسط شهردار تهران در مورد تخلفات شهرداری قبلی ضمن تاكید بر خبرنگاران كه «حرف های من را دقیق پوشش دهید» اظهار نمود: این را كلی می گویم كه شامل شهرداری هم می شود؛ من از رسانه ها گله مندم زیرا حرف های من را تقطیع می كنند بنابراین حرف ها تحریف می گردد.

وی ادامه داد: در ایام قبل در جلسه ای گفتم اگر فرزند هر كسی بخصوص مسئولان دچار خطا شد، قوه قضاییه برخورد كند اما بعد یكی از نشریات اظهار داشت كه رحمانی گفته است كه با بچه های مسئولان برخورد كنید، یعنی انگار همه مشكل دارند كه این امر امانتداری نیست، یعنی شما باید دقیق باشید. من خودم ۱۰ سال كار رسانه كرده ام. حرف های من را بزنید به جهت اینكه فرهنگ سازی شود.

وزیر كشور ادامه داد: در مورد ادعایی كه آقای نجفی كردند به خودشان عرض كردم كه طرح این مسائل در فضای عمومی كشور از سوی هر كسی كه خدشه به آبروی دیگران وارد كند و افكار عمومی را دچار تشویش و نگرانی كند و داوری های غلطی هم تولید كند، گناه نابخشودنی است. هر كس كه این كار را انجام دهد فرقی نمی كند، این به معنای عدم برخورد با تخلف نیست.

وی اضافه كرد: هر كس به هر میزانی كه تخلف كرده باشد باید در حد تخلف، اشد مجازات به او تعلق گیرد و این امر مستلزم كار حقوقی و قضایی است و پس از پیگیری هم باید اعلام شود، اما وقتی چنین مساله ای را بدون رسیدگی قضایی اعلام می كنید حتی در قالب گزارش نباید عمومی شود و هر كسی كه فكر می كند كار خوبی است برای خودش انجام دهد.
وزیر كشور ادامه داد: با عنایت به اهمیتی كه مبحث مواد مخدر دارد، جلسه ای با حضور دستگاه های مختلف در این خصوص برگزار گردید تا هر كدام عملكرد و ظرفیت خویش را تشریح كنند. همینطور تقاضاهایشان را در این جلسه عنوان كنند تا توسط ما بررسی شود.
رحمانی فضلی با اشاره به اینكه در این جلسه سه محور مورد بررسی قرار گرفت، اظهار داشت: محور اول مربوط به پیشگیری بود. با عنایت به اهمیت پیشگیری مقرر شد از ظرفیت های مردم و سازمان های مردم نهاد، تشكل ها، خیریه ها بیشتر استفاده نماییم. همینطور مصوب شد كه تعداد سمن ها در تهران افزایش یابد و بر روی توانمندسازی آنان بیشتر كار نماییم.
وی ادامه داد: در بحث مقابل در تهران با روش اطلاعاتی به ۸۲ درصد رساندیم كه رقم خوب است. در حالیكه در كل كشور این رقم حدود ۶۰ درصد است. یعنی اینكه كاملا از نظر اطلاعاتی به شبكه های مواد مخدر در تهران دسترسی داریم.
وزیر كشور افزود: در حوزه بنیان های اقتصادی هم مقرر شد كه قوه قضاییه عنایت كند و ضربه های اساسی تری به بنیان های اقتصادی شبكه های مواد مخدر بزنیم. طبق آمار امسال حدود ۱۲ تا ۱۵ میلیارد تومان فروش مواد مخدر وجود داشت كه در مقابل بیش از ۷ تا ۸ هزار میلیارد تومان گردش مالی در حوزه مواد مخدر در تهران رقم قابل قبولی نیست. همینطور قضات ما، قوه قضاییه و آقای آملی نگاهشان این بود و در این جلسه تصویب گردید كه به این مساله عنایت بیشتری داشته باشند.
رحمانی فضلی خاطرنشان كرد: در حوزه درمان در تهران در سال اول دولت یازدهم فقط ظرفیت درمان ۵۰۰ معتادان متجاهر را داشتیم اما هم اكنون برپایه گزارش ها ظرفیت برای ۸ هزار نفر آماده بهره برداری و ۲ هزار نفر از ظرفیت خصوصی استفاده می نمایند و می توانند در زمان واحد حدود ۱۰ هزار نفر را پوشش دهند. همینطور طبق آمار ۱۳ تا ۱۴ هزار معتاد متجاهر وجود دارد كه دستور دادیم برای ۱۴ هزار نفر در تهران جا تخصیص داده شود.
وزیر كشور اظهار نمود: قرار شد اماكنی كه در اختیار نیروی انتظامی و شهرداری بود، گرفته شود و تغییرات لازم در آنها صورت گیرد تا بتوانیم در سطح بیشتری عمل نماییم. همینطور طبق آمار حدود ۵ هزار نفر افرادی هستند كه متجاهرند اما یا معتاد نیستند و یا اگر معتادند بیماری های واگیردار دارند و نمی توانند در مراكز ماده ۱۶ اسكان یابند و قرار شد دستگاه های متولی طبق قانون شناسایی و با آنها در این مورد تكلیف شود.
رحمانی فضلی تصریح كرد: در این میان وظیفه اصلی به عهده شهرداری تهران است و قرار شد شهرداری و استانداری در این زمینه جلساتی برگزار كنند و شهرداری باید در این زمینه فعال تر باشد. وظیفه ذاتی شهرداری است كه در این خصوص اقدام نماید.
وزیر كشور با اشاره به اینكه محور بعدی توانمندسازی و آموزش معتادان متجاهر بود، اظهار داشت: مقرر است كه سازمان آموزش فنی و حرفه ای بخش خصوصی در این مساله وارد شده و كمك نماید. همینطور تصمیم دیگری هم گرفته شد كه می تواند در این زمینه موثر واقع شود. در حقیقت بعضی از متجاهرینی كه اهل تهران نیستند و شاید بیش از ۴۰ درصد جمعیت معتادان متجاهر تهران را تشكیل دهند به شهرهای خود بازگردانده شوند.
وی ادامه داد: آنها به تهران می آیند زیرا امكان درآمدزایی و كار برایشان بیشتر است و كمكی كه مردم گاها بعنوان گدا به آنها می كنند هم بیشتر است. بنابراین قرار شد كه هر كدام از این افراد كه بازداشت شدند یك ماه در تهران سم زدایی شده و پس از یك ماه به شهرستان های خود اعزام شوند تا در كنار خانواده هایشان روند درمانی ادامه پیدا كند.1396/11/06
17:47:50
5.0 / 5
4608
تگهای خبر: شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران عزیز ال مور در مورد این پست
نظر شما در مورد این مطلب ال مور
نام:
ایمیل:
نظر شما:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
almor.ir - حقوق سایت ال مور محفوظ و متعلق به مالک ال مور است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس