در پی تصویب یك فوریت در شورای شهر تهران صورت گرفت

ارائه تسهیلات ویژه به خیرین مسكن ساز در تهران

ارائه تسهیلات ویژه به خیرین مسكن ساز در تهران اعضای شورای شهر به یك فوریت طرح ˮ ارائه تسهیلات ویژه خیرین مسكن ساز برای كمك به تامین مسكن اقشار محروم ˮ رأی مثبت دادند.


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، مجید فراهانی در تشریح جزئیات طرح پیشنهادی خود در خصوص ارائه تسهیلات ویژه خیرین مسکن ساز برای کمک به تامین مسکن اقشار محروم اظهار داشت: مطابق اصل ۳۱ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران داشتن مسکن متناسب، حق هر فرد ایرانی است که دولت موظف است با رعایت اولویت برای آنها که نیازمندتر هستند به خصوص روستانشینان و کارگران زمینه اجرای این اصل را فراهم آورد.
وی با اعلان اینکه این روزها داشتن مسکن و سرپناه در تهران به یک چالش تبدیل گشته است بگونه ای که نیمی از ساکنان تهران مستاجر هستند، اضافه کرد: قبل از این دولت برای خرید مسکن تسهیلات ارائه می کرد اما حالا برای اجاره نیز می خواهد تسهیلات بدهد.

فراهانی با تاکید بر اینکه داشتن مسکن کوچک در تهران به یک رویا تبدیل گشته است، اظهار داشت: این در حالیست که امام خمینی (ره) با شروع به کار حساب ۱۰۰ حضرت امام خمینی(ره) در جمهوری اسلامی ایران سنگ زیربنای رفع معضل مسکن در کشور را با تاکید بر توان خیرین بنا نهادند که در همین راستا، انجمن خیرین مسکن ساز ایران در سال ۸۳ تاسیس شد و الان با مساعدت بنیاد مسکن در مرکز ۳۰ استان کشور و ۹۲ شهرستان فعال می باشند.

رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران، افزود: به همین دلیل طرح ارائه تسهیلات ویژه خیرین مسکن ساز برای کمک به تامین مسکن اقشار محروم با محوریت ارائه تسهیلات به خیرین مسکن ساز مورد تأیید انجمن، برای کمک به خیرین تامین کننده مسکن اقشار محروم پیشنهاد شده است.

فراهانی با اشاره به متن این پیشنهاد با اعلان اینکه در این ماده واحده به شهرداری تهران اجازه داده می شود بمنظور تشویق و ترغیب خیرین مسکن ساز به راه اندازی واحدهای مسکونی برای اقشار لطمه پذیر و کم درآمد جامعه شهری، تسهیلاتی را برای ایفای مسئولیت اجتماعی در زمان صدور پروانه ساختمانی فراهم آورد، اظهار داشت: استفاده از معافیت ها و یا تخفیفات پیش بینی شده، استفاده از امکان تقسیط عوارض و حقوق قانونی شهرداری و... همچون پیشنهادات مطرح گردیده است.

به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، اعضای شورای شهر نهایتا با رأی مثبت خود به یک فوریت طرح ارائه تسهیلات ویژه خیرین مسکن ساز برای کمک به تامین مسکن اقشار محروم، آنرا تأیید کرده و طرح مذکور جهت بررسی بیشتر به کمیسیون های تخصصی ارجاع داده شد.1399/05/01
13:30:12
5.0 / 5
2279
تگهای خبر: بودجه , تسهیلات , جامعه , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس