استاندار تهران مطرح كرد

اشتغال از علل كاهش میزان ازدواج

اشتغال از علل كاهش میزان ازدواج ال مور: استاندار تهران با اشاره به كاهش میزان ازدواج در سال 98 نسبت به سال 97 بر لزوم ایجاد اشتغال جهت تسهیل ازدواج جوانان تاكید نمود.


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا و بنابر اعلام پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، انوشیروان محسنی بندپی در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان با اشاره به آغاز هفته ازدواج گفت: یکی از جلسات مهم و راهبردی استان، جلسه ساماندهی امور جوانان است که باید جلسات به صورت ویدئو کنفرانسی و به صورت منظم اجرا شود.

وی افزود: با وجود اینکه رشد جمعیت کم است اما غالب جمعیت کشور جوانان هستند که باید سیاست گذاری و برنامه ریزی برای آنها داشت؛ بعلاوه خانواده اصلی ترین نهاد اجتماعی است که مقدمه آن تشکیل خانواده و ازدواج است که طبق لطمه شناسی انجام شده میزان ازدواج در سال ۹۸ نسبت به ۹۷ کمتر شده است.

استاندار تهران اشاره کرد: یکی از دلیلهای عمده کاهش میزان ازدواج موضوع اشتغال می باشد؛ از اینرو باید موضوع ازدواج و مسائل اقتصادی مترتب بر آن مورد توجه جدی قرار گیرد؛ چونکه موفقیت دراین زمینه می تواند شرایط ازدواج جوانان را تسهیل کند.

محسنی بندپی با اشاره به اثرات کاهش میزان ازدواج اظهار داشت: سخت تر شدن ازدواج لطمه های زیادی به دنبال دارد؛ چونکه از یک سو بر رشد جمعیت تاثیر منفی می گذارد و از طرف دیگر لطمه های اجتماعی را بیشتر می کند.
مجمع خیّرین ازدواج در استان تهران تشکیل می شود
استاندار تهران با اشاره به اهمیت تشکیل خانواده در کاهش لطمه های اجتماعی از تشکیل مجمع خیّرین ازدواج در استان تهران آگاهی داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، انوشیروان محسنی بندپی در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان با اشاره به تاثیر مثبت تشکیل خانواده بر سلامت روان گفت: کرونا علاوه بر تهدید سلامتی می تواند فرصتی برای کاهش تشریفات برگزاری مراسم ازدواج باشد؛ ضمن اینکه باید دستگاه ها در زمینه ترویج ازدواج آسان منطبق بر سبک زندگی ایرانی و اسلامی تولید محتوا داشته باشند.

وی همین طور عنوان کرد: در تقویت و ترویج فرهنگ ازدواج مراکز مشاوره تحکیم، تشکیل و تقویت خانواده موثر هستند البته باید این مراکز مردمی شود و به سراغ خانواده ها بروند تا لطمه ها برطرف شود، ضمن اینکه با ایجاد تحرک در اشتغال و اقدامات فرهنگی، امر ازدواج بعنوان فرهنگ عمومی نهادینه می شود.

استاندار تهران با اشاره به کمپین مشاوره ازدواج به صورت رایگان در هفته ازدواج افزود: در امتداد بهره گیری از ظرفیت و کمک خیرین جهت امر ازدواج، مجمع خیّرین ازدواج در استان تهران تشکیل می شود.
اولویت های پژوهشی استان تهران در چارچوب فراخوان اعلام می شود
استاندار تهران با اشاره به اهمیت پژوهش در برون رفت از مشکلات، از اعلام اولویت های پژوهشی استان تهران در چارچوب فراخوان آگاهی داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، انوشیروان محسنی بندپی همین طور در نخستین کارگروه آموزش، پژوهش و فناوری استان با اشاره به مهم ترین محورهای این جلسه گفت: ۱۷ محور کلی در چارچوب ۱۴۴ موضوع برای اولویت های پژوهشی استان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی افزود: قرار شد این موضوعات و محورها بوسیله فراخوان در اختیار واحدهای علمی و دانشگاهی قرار گیرد تا تبادل نظر نسبت به آنها صورت گیرد.

استاندار تهران همین طور عنوان کرد: بررسی علمی و کارشناسانه موضوعات بوسیله دانشگاه ها و مراکز علمی می تواند نقش موثری در برون رفت از مشکلات و ارائه راهکارهای کاربردی داشته باشد.

محسنی بندپی اظهار داشت: موضوعات و مشکلات دستگاه های اجرایی در چارچوب فراخوان اعلام می شود تا از نظرات کارشناسانه اهل فن جهت حل مشکلات موجود به بهترین شکل استفاده گردد.
منبع:

1399/05/02
22:38:39
5.0 / 5
2445
تگهای خبر: آموزش , ازدواج , تولید , جوانان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران عزیز ال مور در مورد این پست
نظر شما در مورد این مطلب ال مور
نام:
ایمیل:
نظر شما:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
almor.ir - حقوق سایت ال مور محفوظ و متعلق به مالک ال مور است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس