تمركز بر طرح ترافیك درباره كرونا، پاك كردن صورت مسئله است

تمركز بر طرح ترافیك درباره كرونا، پاك كردن صورت مسئله است رئیس كمیته سلامت شورای اسلامی شهر تهران تمركز بر روی طرح ترافیك را پاك كردن صورت مسئله و به انحراف كشیدن عوامل اصلی گسترش كرونا دانست.


ناهید خداکرمی در گفت و گو با ایسنا، درباب وضعیت شیوع بیماری کرونا در تهران و اجرای طرح ترافیک اظهار داشت: اجرای طرح ترافیک در پایتخت به مانند سابق نیست که مردم ممنوعیت ۱۰۰ درصدی برای ورود به محدوده را داشته باشند و حالا هر کدام از شهروندان که مایل باشند؛ می توانند در سامانه تهران من ثبت نام کرده و وارد محدوده شوند.
وی با بیان این که در مورد اجرای طرح ترافیک در تهران، شورای عالی ترافیک تصمیم گیرنده است، افزود: اگر آنها هر گونه تغییر در اجرای طرح ترافیک را ابلاغ کنند از آن جایی که این دستورات برای همه لازم الاجراست حتما شورای ترافیک نیز به این مساله عمل می کند.
رئیس کمیته سلامت شورای اسلامی شهر تهران با بیان این که در شورای ترافیک، حناچی شهردار تهران تنها یک عضو است و نمایندگان سایر دستگاه ها نیز حضور دارند، اظهار داشت: دقت داشته باشید که از نظر علمی و مستندات استخراج شده، طرح ترافیک عامل اصلی گسترش ویروس کرونا نیست و نقش کمی در گسترش این ویروس دارد؛ چونکه بسیاری از شهرهای قرمز، اصلا نه مترو دارند و نه طرح ترافیک در آنها اجرایی می شود و بنظر می رسد تمرکز بر روی مسئله طرح ترافیک، پاک کردن صورت مسئله و به انحراف کشیدن عوامل اصلی گسترش کرونا است.
وی با بیان این که ما باید بر روی برنامه هایی تمرکز نماییم که مانع تجمعات طولانی در فضاهای سربسته است، اظهار نمود: مردم در وسایل حمل و نقل عمومی به مدت طولانی توقف نمی کنند و طرح ترافیک هم آن چنان که باید در پیش گیری از شیوع ویروس کرونا موثر نیست و این در حالیست که ما عوامل موثر تر را رها کرده ایم.
خداکرمی با بیان این که مطالعات انتشار یافته در دنیا نشان میدهد که فضاهایی همچون آرایشگاه های زنانه، رستوران، کافه و برگزاری مراسمی همچون عزا، عروسی و... بیشترین عامل شیوع هستند، اشاره کرد: متاسفانه آن قدر که برخی ها بر روی مسئله طرح ترافیک اصرار دارند توجهی بر سایر عوامل وجود ندارد و نه فقط سوالی نمی پرسند؛ بلکه آگاهی بخشی نیز صورت نمی گیرد.
وی با بیان این که ما باید جهت زندگی با کرونا آماده باشیم، اظهار داشت: ما باید بر طبق دو رویکرد چشم اندازی برای مقابله با ویروس کرونا ترسیم کنیم: چگونه شهر و کشور را با اپیدمی اداره کنیم؟ و اگر کرونا رفت چه باید کرد و چگونه زندگی مان را مدیریت کنیم؟.
رئیس کمیته سلامت شورای اسلامی شهر تهران با بیان این که نباید بر روی مسائل کوچکی همچون طرح ترافیک تمرکز نماییم چونکه ممکنست از عوامل مهم تر اپیدمی کرونا، غافلگیر شویم، اضافه کرد: اگر به رفتارهای یک ماه اخیر مدیریت کرونا نگاه نماییم می بینیم که ما همچون برخی موارد در مدیریت، به اثرات کوتاه مدت و روزمره کنترل کرونا دلخوش بودیم در صورتیکه باید نگاه کلان تری به موضوع کرونا می داشتیم.
وی با بیان این که ارگان نظام سلامت ممکنست گرفتار تزلزل شود چونکه گرفتار خستگی و یک جنگ فرسایشی شده، اظهار داشت: باید بخش های خصوصی و حوزه درمان را دریابیم چونکه در این شش ماه همه توجه وزیر، معاونین و کادر درمان به مسئله کرونا و مقابله با آن گذشته است و این در حالیست که با وجود تورم زیاد و چند برابر شدن قیمت ها و تجهیزات اصلی پزشکی که وابسته به ارز خارجی هستند این ساختار گرفتار چالش شده و متاسفانه در طول این مدت نیز به آنها توجه نشده است.
خداکرمی با تاکید بر این که این روزها نظام سلامت کشور بیشتر از هر زمانی نیازمند توجه و برنامه ریزی است، اضافه کرد: از دولت می خواهیم که توجه اصلی خودرا بر روی حمایت و تامین نیازهای وزارت بهداشت بگذارد.1399/05/10
13:43:42
5.0 / 5
2191
تگهای خبر: ثبت نام , درمان , دستگاه , زنان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس