جزئیات اصلاح هندسی میدان امام خمینی (ره)

جزئیات اصلاح هندسی میدان امام خمینی (ره) شهردار منطقه12 اظهار داشت: طبق بررسی ها در مبحث اصلاح هندسی میدان امام خمینی، وضعیت ترافیك در محدوده میدان، مثبت ارزیابی شده و در این منطقه با اختلال جدی در حمل و نقل مواجه نیستیم.


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، علی محمد سعادتی ضمن اعلام این خبر اضافه کرد: مبحث اصلاح هندسی و تغییر میدان امام خمینی با هدف پیوند بخشی از میدان در قسمت شمالی با خیابان لاله زار و فردوسی انجام می گیرد.
وی با تاکید بر اهمیت حرکت به سمت انسان محور و پیاده مدارشدن شهر در رسیدن به توسعه پایدار و بازپس گیری شهر از خودرو ها با همین هدف اظهار داشت: درباره اصلاح هندسی میدان امام خمینی هم با این رویکرد پیش رفته و اصلاحات هندسی را انجام داده ایم که البته تغییر ماهیت کف سازی میدان هم محدودیت هایی برای عبور خودرو ها بوجود آورده است. این در شرایطی است که ساختمان قدیمی شهرداری با عنوان ساختمان بلدیه مراحل ساخت را سپری می کند.
سعادتی توضیح داد: در این میدان دو حجم ترافیک ورود و خروج به میدان از معابر مختلف و از سمت شرق، شمال، جنوب و غرب وجود داشت. برای اصلاح هندسی میدان، بررسی ها و آماربرداری دقیقی از میزان خودرو ها و مسیرهای جایگزین و معابر دیگری که برخی از رانندگان می توانستند از آن برای حمل و نقل خود استفاده کنند، انجام شد.
وی با یادآوری این نکته که طبق مطالعات انجام گرفته بخش قابل توجهی از خودرو های میدان امام خمینی عبوری بودند و مقصدشان میدان امام خمینی نبوده، افزود: بر همین مبنا اصلاح هندسی در دوره ای سه ماهه با مصوبه شورای ترافیک شهر تهران و معاونت حمل و نقل و ترافیک به صورت آزمایشی انجام شد.
شهردار منطقه ۱۲ همینطور تصریح کرد: البته در ماه های اخیر به واسطه شیوع بیماری کرونا، حجم ترافیک در خیابان های مرکزی شهر طبیعی نبود و در اغلب نقاط مرکزی مثل منطقه ۱۱ و ۱۲ حجم خودرو ها افزایش پیدا کرد. اما طبق بررسی ها وضعیت ترافیک در محدوده میدان امام مثبت ارزیابی شد و الان اختلال جدی در مورد مبحث حمل و نقل نداریم.
وی در تشریح وضعیت فعلی این میدان اظهار نمود: در شرق این میدان یک بانک، جنوب آن، وزارت ارتباطات و در غرب ایستگاه مترو قرار دارد. بحث ما بخشی از کسبه ای است که در قسمت شمالی میدان قرار دارند که پیش از این هم مسیر عبوری نداشتند و فقط یک پیاده رو در قسمت شمالی میدان وجود داشت.

سعادتی درباره حل مسأله دسترسی از خیابان ملت و اکباتان به میدان امام هم اظهار داشت: تصمیم گرفته ایم در قسمت شمالی میدان یک خیابان راه اندازی نماییم تا با ایجاد یک معبر در شمال ساختمان بلدیه، دسترسی به میدان امام راحتتر و بهتر شود. ایجاد این معبر می تواند منجر به تسهیل عبور و مرور در شمالی میدان به قسمت جنوبی آن شود. در عین حال از حجم بار ترافیکی در قسمت جنوبی میدان بکاهد.
بنا بر اعلام روابط عمومی شهرداری منطقه 12، به قول وی برنامه عملیات عمرانی پس از ایام سوگواری محرم آغاز خواهد شد و این اقدام با سنفگرش قسمت شمالی میدان شروع می شود؛ چونکه حالا در بخش شمالی میدان، شب ها یکی از هیأت های بزرگ در فضای باز به عزاداری مشغول می باشد و تلاش می نماییم تا عملیات عمرانی در این میدان و همه پروژه های عمرانی جدی در سال ۹۹ آخر یابد.1399/06/10
20:53:44
5.0 / 5
1524
تگهای خبر: توسعه , ساخت , شهرداری , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس