محسن هاشمی:

به جای ایراد از طرح ترافیك جدید به دولت و شهرداری فشار بیاورید

به جای ایراد از طرح ترافیك جدید به دولت و شهرداری فشار بیاورید ال مور: رئیس شورای شهر تهران از رسانه ها خواست تا نسبت به فرهنگسازی استفاده مسئولان از حمل و نقل عمومی فعالیت كنند.به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، محسن هاشمی ظهر امروز با حضور در جمع خبرنگاران با اشاره به اینكه امروز بالاخره مبحث طرح ترافیك جدید در شورای شهر عنوان شد، اظهار داشت: همانگونه كه می دانید طرح ترافیك جدید در شورای ترافیك به تصویب رسیده و برای قیمت گذاری و تعامل از سوی شهرداری به شورای شهر ارسال شده است.

وی با اشاره به اینكه امروز یكی از روزهای پرتنش شورا بود اضافه كرد: چون كه این طرح موافق و مخالفان زیادی داشت، بحث های زیادی در این خصوص انجام شده و نهایتا كلیات این طرح به تصویب رسید.

وی با اشاره به اینكه بررسی جزئیات این طرح به صورت بند بند در جلسه سه شنبه نهایی می شود، اظهار داشت: احساس می كنم خبرنگاران به خصوص صدا و سیما نسبت به مبحث استفاده مردم و مسئولین از حمل و نقل عمومی بی توجه هستند، چون كه هزینه های زیادی برای توسعه مترو و اتوبوس داده شده است و باید تلاش نماییم مردم و مسئولین به جای استفاده از خودرو از حمل و نقل عمومی استفاده كنند.

هاشمی با اشاره به اینكه در محدوده طرح ترافیك ایستگاه های بی آر تی و متروی زیادی داریم، اظهار داشت: خط یك، دو و چهار مترو در محدوده طرح ترافیك است و خط شش و هفت هم در حاشیه طرح ترافیك هستند و با پیمودن 700 متر مربع در محدوده طرح ترافیك به یك ایستگاه مترو یا اتوبوس می رسیم.

وی با اشاره به اینكه مترو و بی آر تی در محدوده طرح ترافیك پاسخگوی مراجعات است، اظهار داشت: به جای تشویق كردن مردم و مسئولان جهت استفاده از اتوبوس و مترو چرا می گویید كه چرا به فلان قشر آرم نمی دهید كه خودروی شخصی به محدوده بیاید؟ اما چرا این افراد باید با خودرو بیایند؟ این در حالیست كه ظرفیت های استفاده از حمل و نقل عمومی وجود دارد.

هاشمی در پاسخ به این سوال كه آیا مترو و اتوبوس ظرفیت پاسخگویی به مسافران را دارد اظهار داشت: این بحث جدایی است چون كه دولت مصوبه دارد كه باید 2000 واگن به متروهای سراسر كشور داده شود و حالا باید فشار به سیستم دولت و شهرداری آورد كه چرا واگن و اتوبوس نداریم؟ نه اینكه فشار آورده شود كه به افراد آرم داده شود كه با خودرو بیایند.

وی با اشاره به اینكه خانه مسكونی من در نوبنیاد است و با پیمودن فاصله 400 متری می توانم از ایستگاه متروی نوبنیاد استفاده كنم و با تغییر خط در ایستگاه شهید بهشتی به خط یك بیایم و با استفاده از ایستگاه متروی امام خمینی یا 15 خرداد به شورا بیایم اظهار داشت: اما از آنجایی كه آرم دارم باید با خودرو به شورا بیایم. در صورتی كه می توان از ظرفیت مترو استفاده است.

وی با اشاره به اینكه به جای ایراد به طرح باید بگوییم كه چرا اتوبوس و متروی جدید وارد نمی شود؟ اظهار داشت: هفت كارخانه اتوبوس سازی و چهار كارخانه واگن سازی در كشور وجود دارد كه ظرفیت بالای تولید اشتغال دارند و حالا باید بگوییم چرا از این ظرفیت ها استفاده نمی گردد.

هاشمی اضافه كرد: دولت دو میلیارد دلار برای خرید واگن در نظر گرفته كه باید افشانی در وزارت كشور مناقصه را هر چه سریعتر برگزار كند.

وی با اشاره به اینكه معتقدیم كه كیفیت سرویس دهی در مترو باید افزایش یابد، اظهار داشت: باید تعداد واگن ها زیاد شود.

وی در پاسخ به خبرنگاری كه عكسی از متروی شلوغ امروز بامداد را به وی نشان می داد، اظهار داشت: متروهای بزرگ جهان همه این وضعیت را دارند و شما متروی توكیو، پكن، سئول و... را ببینید كه در ساعت پیك مصرف این حال را دارند و خوب است كه مردم این عكس ها را ببینند تا به سمت استفاده از حمل و نقل عمومی سوق داده شوند. هر چند كه من هم قبول دارم باید كیفیت خدمت رسانی در مترو و اتوبوس افزایش یابد.
1396/11/08
13:11:36
5.0 / 5
4402
تگهای خبر: شهرداری , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران عزیز ال مور در مورد این پست
نظر شما در مورد این مطلب ال مور
نام:
ایمیل:
نظر شما:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
almor.ir - حقوق سایت ال مور محفوظ و متعلق به مالک ال مور است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس