معاون وزیر بهداشت:

مدیریت بیماری كرونا بخاطر تلاش جمعی بوده است

مدیریت بیماری كرونا بخاطر تلاش جمعی بوده است معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی اظهار داشت كه مدیریت بیماری كرونا بخاطر تلاش جمعی بوده است.


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، دکتر جان بابایی به همراه مسئول دبیرخانه هیات امنا معاونت درمان وزارت بهداشت، رئیس و معاونین دانشگاه علوم پزشکی بیرجند از بیمارستان شهید آتشدست نهبندان بازدید کرد و با حضور در نشست بررسی وضعیت مراکز بهداشتی و درمانی شهرستان مرزی نهبندان اظهار داشت: بیماری کرونا جز با همدلی، هماهنگی و همکاری بین حوزه ها و مجموعه حاکمیت مدیریت نشد و مدیریت بیماری تابحال بخاطر تلاش جمعی بوده است.
وی ادامه داد: بیماری کرونا تنها توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مدیریت نشد بلکه روسای سازمان ها، استانداران، فرمانداران، خیرین و تمامی مردم کمک کردند.
معاون درمان وزارت بهداشت با اشاره به پراکندگی و گسترده بودن خراسان جنوبی بیان نمود: دانشگاه علوم پزشکی بیرجند به علت داشتن شهرهای کوچک اما پراکنده و گسترده مقداری مظلوم واقع شده که پراکندگی جمعیت و گسترده بودن شهرستان ها، اداره کردن دانشگاه و عرضه خدمات مطلوب به شهروندان را با مشکل مواجه می کند.
ایشان در ادامه اضافه کرد: دانشگاه علوم پزشکی بیرجند تنها استانی است که به جز مرکز که دارای جمعیت بالا است، مابقی شهرستان های دارای جمعیت پایین اما پراکندگی بالا را پوشش می دهد.
معاون درمان وزارت بهداشت اظهار داشت: این دانشگاه علاوه بر گسترده بودن استان، کمبودهایی هم داراست که احتیاج به توجه ویژه دارد و برای رفع نیازهای بهداشتی و درمانی مردم استان بخصوص شهرستان مرزی نهبندان باید همه دست به دست هم داده و به دانشگاه بیرجند کمک نماییم.
وی با اشاره به اینکه برای ارتقای وضعیت بهداشت و درمان شهرستان نهبندان نیازمند همکاری نماینده مجلس، فرماندار، شهردار و سایر مسؤلان هستیم، اظهار داشت: هرچه بتوانیم شرایطی ایجاد نماییم تا نگرانی مردم در بُعد سلامت کاهش یافته یا حل شود میزان رضایتمندی افزایش می یابد. از اینرو مشکلات حوزه درمان شهرستان نهبندان را به ترتیب اولویت در دستور کار قرار داده و نسبت به رفع آن در اسرع وقت اقدام می نماییم. لازم به ذکر است اولویت نخست ما تکمیل اورژانس بیمارستان شهید آتشدست نهبندان است که باید هر چه زودتر منابع مالی در اختیار دانشگاه قرار دهیم تا اورژانس و آی سی یو این بیمارستان تکمیل شود.
جان بابایی اولویت دوم را تکمیل پانسیون پزشکان بیمارستان شهید آتشدست نهبندان اعلام نمود و اظهار داشت: وقتی زمینه رفاه پزشک فراهم گردد، استقرار و ماندگاری پزشک بیشتر می شود که شهرستان نهبندان حالا در زمینه کلینیک تخصصی پزشکان با مشکل مواجه بوده و محیط کنونی بسیار فضای کوچکی دارد که تلاش می نماییم با همکاری خیرین، کلینیک ویژه راه اندازی شود. همینطور تکمیل طرح های نیمه تمام و توسعه بیمارستان و ارتقای بیمارستان شهید آتشدست نهبندان نیازمند بودجه برای اجراست که امیدواریم در بودجه سال 1400 به آن توجه گردد.
معاون درمان وزارت بهداشت بیان نمود: کمک خواهیم کرد تا بخش آی سی یو جدید بیمارستان شهید آتشدست در مجاورت اورژانس، هر چه سریعتر به بهره برداری برسد. مجوز راه اندازی دو پایگاه اورژانس در شهرستان نهبندان دریافت شده است که برای مشکلات راه اندازی آن پیگیری لازم را انجام می دهیم.
به گزارش وبدا، جان بابایی در انتها تصریح کرد: در ارتباط با سایر مشکلات حوزه درمان شهرستان همچون فضای دیالیز، شبانه روزی شدن مراکز، تکمیل و تجهیز آزمایشگاه و اتاق عمل پیگیری های لازم تا حصول نتیجه را انجام می دهیم و امید است با همکاری یکدیگر بتوانیم مشکلات حوزه درمان شهرستان مرزی نهبندان که سبب نارضایتی پرسنل، مردم و مسؤلان شده است را رفع نماییم و شرمنده مردم شریف این شهرستان در حوزه خدمات رسانی نشویم.
منبع:

1399/06/28
15:02:59
5.0 / 5
1417
تگهای خبر: آموزش , بودجه , توسعه , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس