پشتیبانی ۵۰۰ میلیارد تومانی دولت از هلال احمر

پشتیبانی ۵۰۰ میلیارد تومانی دولت از هلال احمر به گزارش ال مور رئیس جمعیت هلال احمر اظهار داشت: دولت برای پشتیبانی و دپوی انبارهای امدادی، ۵۰۰ میلیارد تومان در اختیار هلال احمر قرار داده است كه ۵۰ درصد آن دریافت شده است و ۵۰ درصد دیگر هم وصول خواهد شد كه از این مبلغ ۵۰ میلیارد تومان برای خرید قطعات بالگرد و ۲۲ میلیون دلار برای خرید بالگرد با تاكید رئیس جمهوری انجام می شود.


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، کریم همتی در جلسه ویدیو کنفرانس با شورای معاونان امداد و نجات استان ها ضمن تشکر از عملکرد حوزه امداد و نجات هلال احمر در بحران ها و حوادث اظهار داشت: در حوزه امداد کارهای موثر و ارزشمندی انجام شده است و ما در استان های جنوبی شاهد خدمت رسانی خوب امدادگران به صدمه دیدگان ناشی از سیل بودیم.
رئیس جمعیت هلال احمر اضافه کرد: ما در شرایطی کار می نماییم که با ظالمانه ترین تحریم های بین المللی مواجه هستیم و امکانات کشور و آنچه در دست داریم برای خدمت به هم وطنان نسبت به سنوات قبل کاهش قابل توجهی داشته است اما هیچ یک از این فشارها و نامهربانی های بین المللی سبب نشده که درکنار مردم شریف مان نباشیم.
وی با بیان این که همه کسانی که امروز بعنوان مدیر با ما کار می کنند تمایلی به بحث مادی خدمت در جمعیت هلال احمر ندارند و همین سبب شده تا با کمترین امتیاز برای خود بیشترین خدمات را به مردم عرضه کنند، اضافه کرد: با عنایت به این که بسیاری از خرید هایی که در گذشته انجام می گرفت امروز امکان پذیر نیست اما با همین دستان خالی از ۸ فروند بالگردی که در گذشته زمین گیر شده بود ۳ فروند وارد چرخه عملیاتی شدند و سبب تقدیر ویژه رئیس جمهور از هلال احمر شد و این می طلبد که ما هم از امدادگرانی که همراهان همیشگی هلال احمر هستند تقدیر نماییم.

می توانیم بخشی از پرداخت های امدادگران را بهبود ببخشیم
رئیس جمعیت هلال احمر با تاکید به بهبود وضعیت جذب و نگه داشت نجاتگران و امدادگران هلال احمر و برخورد خوب با آنها اظهار نمود: بار اصلی فعالیتهای هلال احمر بر دوش امدادگران است، هر کاری که می شود برای ارتقاء وضعیت نجاتگران و امدادگران و افزایش رضایت مندی آنها انجام داد را پیگیری کنید. ما می توانیم بخشی از پرداخت های امدادگران را بهبود ببخشیم.
وی با اشاره به رسیدگی به وضعیت بیمه امدادگران اظهار داشت: این مورد باید بعنوان اولویت در کارها در نظر گرفته شود و عملیاتی شود تا در حین بحران شرمنده آنها نباشیم.
رئیس جمعیت هلال احمر با تاکید به برگزاری دوره های آموزشی و باز آموزی نجاتگران و امدادگران اظهار داشت: یکی از کارهایی که برای جذب و نگه داشت نجاتگران و امدادگران می توان انجام داد فعال نگه داشتن اردوگاههای آموزشی، فرهنگی و تفریحی هلال احمر است تا در کنار برگزاری دوره های آموزشی جوانان و اعضای هلال احمر بتوانند امکانات تفریحی هم داشته باشند.
وی با اشاره به اینکه هلال احمر یک لجستیک قوی و توانمند داشته که به مرور در حوادث مستهلک شده است اظهار داشت: ما باید شناسنامه خودرویی استان ها را داشته باشیم تا تعداد خودرو ها و قابلیت استفاده ها از آنها مشخص شود خیلی از آنها احتیاج به تعمیر دارند تا وارد چرخه عملیاتی شوند.
همتی همینطور با اشاره به برگزاری مراسم تحلیف جوانان هلال احمری با حضور رئیس جمهور اضافه کرد: سازمان جوانان ورودی جمعیت هلال احمر برای فعالیتهای داوطلبانه است ازاین رو برای ما از اهیت بالای برخوردار می باشد.

تسهیلات ویژه برای امدادگران
وی با بیان این که اولویت اصلی ما در هلال احمر امداد و نجات است به پیگیری پرداخت افزایش حق الزحمه امدادگران تصریح کرد و اضافه کرد: از تسهیلاتی که برای امدادگران در نظر گرفته شده مذاکره با بانک ملت در استان ها برای پرداخت وام قرض الحسنه به امدادگران است تا بخشی از مشکلات آنها حل شود همینطور بعضی از موسسات هم قول سرمایه گذاری برای اشتغال زایی و مشغولیت امدادگران داده اند.

اختصاص انبارهای منطقه ای برای دپوی اقلام
همتی در مورد توزیع امکانات بین استان ها به دپوی اقلام امدادی به صورت منطقه ای تصریح کرد و اضافه کرد: در مناطق چهارگانه کشور یکی از استان ها برای دپوی عظیم اقلام انتخاب می شود.
وی اظهار داشت: دولت برای پشتیبانی و دپوی انبارهای امدادی ۵۰۰ میلیارد تومان در اختیار هلال احمر قرار داده است، که ۵۰ درصد آن دریافت شده است و ۵۰ درصد دیگر هم وصول خواهد شد که از این مبلغ ۵۰ میلیارد تومان برای خرید قطعات بالگرد و ۲۲ میلیون دلار برای خرید بالگرد با تاکید رئیس جمهور انجام می شود ;که در مناطق چهارگانه توزیع خواهد شد.

لزوم دسترسی آنلاین به موجودی انبارها
همتی همینطور با بیان این که شرایط ایمنی و فضای انبارهای امدادی مهم می باشد اضافه کرد: باوجود همه تلاش ها انبارها هنوز آنلاین نیست و این یک مشکل است ازاین رو باید بحث نرم افزار ها را دنبال کنید و برای دسترسی به موجودی انبارها و رفع مشکلات انبار داری و انبار گردانی فرآیند قانونی را انجام دهید.
وی در مورد آموزش های تخصصی هلال احمر هم اظهار داشت: باید مبحث آموزش های تخصصی و دوره های بازآموزی با جدیت دنبال شود تا از ریزش نیروهای امدادی و نجاتگر جلوگیری شود آموزش ها را منطقه ای نماییم و به استان ها در این خصوص تفویض اختیار دهیم و تمرکز زدایی نماییم.
بر مبنای اعلام جمعیت هلال احمر، همتی یادآوری کرد: شرایطی سختی در کشور حکمفرماست اما به مدد مسؤلان حل خواهد شد و امیدواریم که بعضی از دغدغه های عزیزان حل شود.
منبع:

1399/07/29
23:36:08
5.0 / 5
1443
تگهای خبر: آموزش , ایمنی , بیمه , تسهیلات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس