افزایش مرگ و میر سكته مغزی در دوران كرونا

افزایش مرگ و میر سكته مغزی در دوران كرونا به گزارش ال مور رئیس انجمن سكته مغزی ایران، اظهار داشت: ترس از مبتلاشدن به كووید 19 و اختلال در خدمت رسانی به بیماران سكته مغزی موجب افزایش مرگ و میر و عوارض ناشی از سكته مغزی شده است.


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، دکتر مسعود مهرپور - متخصص مغز و اعصاب همزمان با 29 اکتبر روز جهانی سکته مغزی گفت: سکته مغزی می تواند هر فردی را در هر زمان و هر مکانی گرفتار کند، متاسفانه امروزه طبق آمار ارائه شده، از هر چهار نفر یک نفر گرفتار سکته مغزی میشود.
این متخصص مغز و اعصاب گفت: باید به این نکته مهم و حائز اهمیت توجه گردد، که در صورت انجام گرفتن مراقبت های لازم در افراد حدودا تمام سکته های مغزی قابل پیشگیری و کنترل است.
مهرپور با اشاره به شیوع ویروس کرونا در جامعه، اظهار داشت: این روزها پاندمی کرونا نه فقط پای بر گلوی بشریت گذاشته و بی شمار در حال قربانی گرفتن است، موجب مختل شدن در خدمت رسانی به دیگر بیماران نیز گشته است.
رئیس انجمن سکته مغزی ایران اضافه کرد: در شرایط کرونا و اقبال کم بیماران دیگر برای بستری شدن، به خصوص بیماران با درمان سکته مغزی و همین طور احساس ترس از مبتلاشدن به کووید 19 در بیماران موجب افزایش مرگ و میر و عوارض سکته مغزی در جامعه شده است.
به گزارش انجمن سکته مغزی ایران، مهرپور افزود: با این شرایط باید صدای سکته مغزی در جامعه را بلندتر بشنویم و با جدی گرفتن این مساله در خدمت رسانی به بیماران سکته مغزی شرایط بهتری فراهم نماییم.
منبع:

1399/08/08
14:37:33
5.0 / 5
1083
تگهای خبر: جامعه , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران عزیز ال مور در مورد این پست
نظر شما در مورد این مطلب ال مور
نام:
ایمیل:
نظر شما:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
Almor
almor.ir - حقوق سایت ال مور محفوظ و متعلق به مالک ال مور است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس