رییس سازمان مدیریت استان تهران عنوان كرد

افزایش تورم نقطه ای استان تهران در مهرماه ۹۹

افزایش تورم نقطه ای استان تهران در مهرماه ۹۹ به گزارش ال مور رئیس سازمان مدیریت استان تهران از افزایش تورم نقطه به نقطه استان تهران در مهرماه سالجاری اطلاع داد و اظهار داشت: نرخ تورم نقطه ای تهران در مهر ماه سال ۱۳۹۹ به عدد ۴۱.۲ درصد رسید كه نسبت به زمان مشابه سال قبل با افزایش همراه بوده است.


مسعود شفیعی در گفتگو با ایسنا، در تشریح افزایش تورم نقطه ای استان تهران در مهرماه سالجاری، اظهار داشت: نرخ تورم نقطه ای مهر ماه ۱۳۹۹ در مقایسه با ماه قبل ۳.۸ واحد درصد افزایش یافته است بدین سان نرخ تورم نقطه ای گروه عمده «خوراکی ها، آشامیدنی ها و دخانیات» با افزایش ۶.۸ واحد درصدی به ۳۶.۳ درصد و گروه «کالاهای غیر خوراکی و خدمات» با افزایش ۲.۸ واحد درصدی به ۴۲.۶ درصد رسیده است.
وی ادامه داد: منظور از نرخ تورم نقطه ای، درصد تغییر عدد شاخص قیمت، نسبت به ماه مشابه سال قبل است، به عبارت دیگر خانوارهای استان تهران به صورت میانگین ۴۱.۲ درصد بیشتر از مهر ۱۳۹۸ برای خرید یک «مجموعه کالاها و خدمات یکسان» هزینه کرده­ اند این درحالی است که نرخ تورم نقطه ای کل کشور در مهر ماه ۱۳۹۹ عدد ۴۱.۴ اعلام شده است.
وی افزود: نرخ تورم نقطه ای برای خانوارهای شهری ۴۱.۳ درصد می باشد که نسبت به ماه قبل ۳.۸ واحد درصد افزایش داشته است. هم چنین این نرخ برای خانوارهای روستایی ۳۸.۸ درصد بوده که نسبت به ماه قبل ۴.۰ واحد درصد افزایش داشته است.
وی در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به اینکه منظور از نرخ تورم ماهانه، درصد تغییر عدد شاخص قیمت، نسبت به ماه قبل است، اضافه کرد: نرخ تورم ماهانه مهر ۱۳۹۹ در استان تهران به ۶.۱ درصد رسیده که در مقایسه با همین اطلاع در ماه قبل، ۲.۸ واحد درصد افزایش داشته است. تورم ماهانه برای گروه های عمده «خوراکی ها، آشامیدنی ها و دخانیات» و «کالاهای غیر خوراکی و خدمات» به ترتیب ۴.۳ درصد و ۶.۶ درصد بوده است. این در شرایطی است که نرخ تورم ماهانه برای خانوارهای شهری ۶.۱ درصد است که نسبت به ماه قبل، ۲.۸ واحد درصد افزایش داشته است. هم چنین این نرخ برای خانوارهای روستایی ۵.۵ درصد بوده که نسبت به ماه قبل ۲.۴ واحد درصد کاهش داشته است.
شفیعی با تکیه بر افزایش نرخ تورم سالانه خانوار های استان تهران اظهار داشت: نرخ تورم سالانه مهر ماه ۱۳۹۹ برای خانوار های استان تهران به ۳۰.۰ درصد رسیده که نسبت به ماه قبل، ۱.۰ واحد درصد افزایش نشان داده است. منظور از نرخ تورم سالانه، درصد تغییر میانگین اعداد شاخص قیمت در یک سال منتهی به ماه جاری، نسبت به دوره مشابه پیش از آن است، این در شرایطی است که نرخ تورم سالانه برای خانوارهای شهری ۳۰.۱ درصد می باشد که نسبت به ماه قبل ۱.۱ واحد درصد افزایش داشته است. هم چنین این نرخ برای خانوارهای روستایی ۲۹.۷ درصد بوده که نسبت به ماه قبل ۰.۷ واحد درصد افزایش را نشان داده است.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران درباره تغییرات قیمت ها در ماه جاری هم اظهار داشت: در گروه عمده «خوراکی ها، آشامیدنی ها و دخانیات» بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل در ارتباط با گروه «روغن وچربی ها»، (کره پاستوریزه، حیوانی و روغن جامد)، گروه «ماهی و صدف داران» (ماهی قزل آلا و کنسرو ماهی تن )، گروه «چای، قهوه و سایر نوشیدنی ها» (انواع نوشابه و آبمیوه) و گروه «شیر، پنیر و تخم مرغ» (خامه، پنیر پاستوریزه، شیر پاستوریزه و ماست پاستوریزه) است. همینطور در گروه عمده «کالاهای غیر خوراکی و خدمات»، گروه «حمل و نقل» (قیمت انواع اتومبیل سواری)، گروه «بهداشت و درمان»، گروه «تفریح و فرهنگ» (لپ تاپ، تجهیزات کامپیوتر، دوربین عکاسی و دوچرخه بچه گانه) و گروه «هتل و رستوران» بیشترین افزایش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته اند.
منبع:

1399/08/16
13:18:58
5.0 / 5
1390
تگهای خبر: خدمات , خرید , درمان , دوربین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران عزیز ال مور در مورد این پست
نظر شما در مورد این مطلب ال مور
نام:
ایمیل:
نظر شما:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
almor.ir - حقوق سایت ال مور محفوظ و متعلق به مالک ال مور است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس