تعطیلی مشاغل گروه 2، 3 و 4 اراك و ساوه از ساعت 18

تعطیلی مشاغل گروه 2، 3 و 4 اراك و ساوه از ساعت 18 به گزارش ال مور مركزی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مركزی اظهار داشت: طی مصوبه ستاد ملی مقابله كرونا، از ۲۰ آبانماه مشاغل گروه دو، سه و چهار به مدت یك ماه از ساعت ۱۸ در اراك و ساوه تعطیل خواهند بود.


بهروز اکرمی هفدهم آبانماه در جلسه ستاد مدیریت بیماری کرونا در استان مرکزی ضمن اشاره به تصمیمات امروز ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا بیان نمود: از ۲۰ آبانماه به مدت یک ماه تمامی مشاغل دو، سه و چهار در مراکز استان ها همچون اراک و البته شهرستان ساوه از ساعت ۱۸ تعطیل خواهند بود و در صورت فعالیت، پلیس اماکن می تواند راسا مبادرت به پلمب واحد صنفی کند.
وی اضافه کرد: از ۲۴ آبانماه تا ۲۴ آذرماه هم تردد خودرو های شخصی از ساعت ۲۱ تا ۴ صبح در شهرهای اراک و ساوه ممنوع خواهد بود و هرگونه تردد با جریمه ۵۰۰ هزار تومانی روبرو می شود، البته برای کادر بهداشت و درمان که احتیاج به تردد با خودروی شخصی جهت خدمت رسانی دارند، از راه فرمانداران با پلیس هماهنگی لازم صورت می گیرد.
اکرمی با اشاره به اینکه چه ضرورتی دارد که در این شرایط برخی خانواده ها به دنبال غذا خوردن در رستوران ها هستند، اظهار داشت: در ایام آینده رستوران ها تعطیل نیستند، اما با عنایت به تاکیدات جهت پیشگیری از تجمع، پذیرش مشتری در رستوران ها با محدودیت همراه خواهد بود و این محدودیت به صورت آزمایشی طی هفته جاری انجام می گیرد.
معاون استاندار مرکزی خاطرنشان کرد: یافته های علمی نشان داده است حتی اگر ۵۰ درصد ظرفیت رستوران ها مورد استفاده قرار گیرد، در صورت حضور یک فرد ناقل، ویروس می تواند سبب ابتلای ۸۰ تا ۹۰ درصد حاضران در محیط شود، بنابراین باید از حضور در رستوران ها کاست و صرفاً برای خرید غذا و صرف در منزل در محل حضور یافت.
وی با اشاره به اینکه هم اکنون باید دورهمی های خانوادگی تعطیل شود، اظهار داشت: طبق آمار در جهان، ۳۱ درصد مبتلایان گردهمایی خانوادگی داشته اند که متاسفانه این رقم در کشور و استان مرکزی به بیشتر از ۴۰ درصد می رسد، بنابراین باید دورهمی ها تعطیل شوند.
اکرمی با اشاره به اینکه امیدواریم در کوتاهترین زمان تعداد تست های شناسایی ویروس افزایش یابد، اظهار نمود: با افزایش تست ها می توان با سرعت بیشتری مبتلایان را شناسایی و روند درمان را هم تسریع کرد، اما باید مراسم ها تحت کنترل باشند.
وی خاطرنشان کرد: باید از خانواده های عروس و داماد برای برگزار نکردن مراسم عروسی و حتی از خانواده متوفی به منظور برگزار نکردن مراسم ختم تعهد گرفت، همینطور در صورت برگزاری مراسم برخورد جدی صورت گیرد.
اکرمی ضمن اشاره به ویدئو انتشار یافته در فضای مجازی که خانمی از دیوار آرامستان اراک بالا می رود تا بتواند وارد این مجموعه شود، اظهار داشت: با عنایت به این که مسدود بودن آرامستان اراک مصوبه قانونی ستاد مدیریت کرونا در استان مرکزی است، مسلما این رفتار به مانند بالا رفتن از دیوار خانه مردم است که باید به شدت مورد برخورد قانونی قرار گیرد و بطور قطع اگر این برخورد صورت گیرد و اطلاع رسانی شود، افراد دیگری جرئت تخلف و بالا رفتن از دیوار آرامستان اراک را نخواهند داشت.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی ضمن اشاره به محله محور شدن مقابله با بیماری با محوریت مساجد و امامان جماعت و جلب مشارکت مردم با کمک مدیرکل دفتر امور اجتماعی، دانشگاه علوم پزشکی، سمن ها، هلال احمر و سازمان تبلیغات اظهار داشت: شنبه هفته آینده خوابگاه الزهرای اراک بعنوان نقاهتگاه در اختیار ستاد قرار می گیرد، همینطور سپاه هم به جهت ایجاد نقاهتگاه در صورت لزوم آماده باشد.
وی افزود: سازمان صمت استان با مدیریت و نظارت معاونت اقتصادی استانداری مرکزی طی یک هفته آینده مکانی را به مانند بیمارستان آماده کند، مخزن اکسیژن تأمین و لوله کشی ها صورت گیرد و دانشگاه علوم پزشکی هم تجهیزات را منتقل کند تا با این اقدام افزایش تخت های ICU عملیاتی شود و بیماران بدحال پوشش داده شوند.
اکرمی ضمن اشاره به ضرورت تلاش بیشتر نهادهای فرهنگی، اظهار داشت: مساله دعا و معنویت در شرایط سخت تقویت کننده سیستم ایمنی است و باید در این روزها از این ظرفیت غافل نشد.
منبع:

1399/08/17
19:51:09
5.0 / 5
1455
تگهای خبر: آینده , ایمنی , تبلیغات , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس