در گزارش حسابرسی سال ۹۳ سازمان حمل و نقل شهرداری مطرح شد

از گران فروشی آرم طرح ترافیك تا واگذاری بدون مجوز املاك شهرداری در سال ۹۳

از گران فروشی آرم طرح ترافیك تا واگذاری بدون مجوز املاك شهرداری در سال ۹۳ ال مور: رئیس كمیته بودجه شورای شهر تهران از اتمام حسابرسی سال 93 سازمان حمل و نقل شهرداری تهران آگاهی داد.


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، بامداد امروز بررسی گزارش حسابرسی سال ۹۳ سازمان حمل و نقل شهرداری تهران روی میز شورای شهر قرار گرفت و مجید فراهانی رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران با اشاره به برخی مبانی قانونی اظهار داشت: به سبب بند ج ماده ۴۴ بخشنامه مالی شهرداری ها و بند۳۰ ماده ۷۱ قانون شوراهای اسلامی کشور، رسیدگی نهایی و ممیزی حساب شهرداری ها به وسیله شورای اسلامی شهر بوسیله بررسی گزارش های مالی و گزارش حسابرسان مذکور و اعلام موارد نقض و تخلف به شهردار و پیگیریهای لازم برمبنای مقررات قانونی انجام می گیرد.

وی با اعلان اینکه حسابرسی از سازمان حمل و نقل و ترافیک در سال ۹۳ توسط موسسه حسابرسی و خدمات مدیریت آوند که دارای درجه کیفی" ب" برمبنای رتبه بندی جامعه حسابداران رسمی ایران است، انجام شد، بیان کرد: حسابرس منتخب شورا با ذکر ۴ بندنظر مردود اظهار می کند و موقعی که حسابرس با کسب شواهد حسابرسی کافی به این نتیجه برسد که تحریف ها به تنهایی یا در مجموع نسبت به صورتهای مالی با اهمیت و فراگیر است و مطلوبیت کلی صورت مالی را مخدوش می کند گزارش حسابرس به صورت مردود صادر می شود.

وی افزود: همین طور حسابرس منتخب شورا با ذکر ۱۲بند (بندهای ۸ تا ۱۹ ) بعنوان مبانی اظهار نظر مشروط بر مواردی که تحریف صورتهای مالی و محدودیت در رسیدگی در مجموع و یا به تنهایی دارای اثر با اهمیت ولی غیر اساسی بر صورت مالی باشد گزارش حسابرسی خودرا به صورت مشروط ارائه کرده است؛ گزارش مشروط یک نوع اظهار نظر مقبول است اما به استثنای مواردی که در بندهای مبانی تعدیل اظهارنظر بنا به دلیلهای فوق ذکر شد و در بند اظهارنظر نیز استثنا شده باشد.

رئیس کمیته بودجه شورای شهر تهران اظهار نمود: در ارزیابی کلی کمیته صورت های مالی و گزارش حسابرس منتخب شورا درباره این سازمان، عدم رعایت شفافیت در صورت های مالی و قراردادها، مباحث مالیاتی، عدم پایبندی به رعایت اساسنامه و مصوبات و الزامات قانونی مصوب شورای اسلامی شهر تهران، واگذاری املاک بدون ستاندن مجوزهای قانونی، گران فروشی آرم ورود به محدوده طرح ترافیک در سنوات گذشته و جریمه ناشی از آن در سال مالی ۱۳۹۳ و... مشاهده شده است.

به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، گزارش حسابرس رسمی شورای اسلامی شهر تهران درباب حسابرسی سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با ۱۴ رای موافق به تصویب اعضای شورای شهر تهران رسید.
منبع:

1399/08/18
20:51:50
5.0 / 5
945
تگهای خبر: بودجه , جامعه , خدمات , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران عزیز ال مور در مورد این پست
نظر شما در مورد این مطلب ال مور
نام:
ایمیل:
نظر شما:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
almor.ir - حقوق سایت ال مور محفوظ و متعلق به مالک ال مور است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس