سردار جلالی:

با متخلفان رعایت الزامات پدافند غیرعامل برخورد قضایی می شود

با متخلفان رعایت الزامات پدافند غیرعامل برخورد قضایی می شود رئیس سازمان پدافند غیرعامل كشور اظهار داشت: تا قبل از این رویكرد سازمان پدافند غیرعامل كشور، تبیینی و تشویقی بود اما تصمیم گرفته ایم در صورتیكه عدم رعایت الزامات پدافند غیرعامل در زیرساختی منجر به خسارت شود، این موارد را به دستگاه قضا معرفی نماییم تا برخورد قضایی لازم صورت پذیرد.


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، سردار غلامرضا جلالی با حضور در برنامه تلویزیونی صداوسیمای خراسان، با اشاره به اینکه یکی از مهمترین اقدامات پدافند غیرعامل در حوزه و فضای شهری است، اشاره کرد: باتوجه به این مساله با کمک دانشگاه ها، مبادرت به تدوین سند پدافند شهری کردیم. این سند تلاش می کند امنیت، ایمنی و دفاع در توسعه شهری و هوشمندی را با یکدیگر ترکیب کرده و در قالب یک دستورالعمل ارائه کند، به شکلی که به یک توسعه امنیت افزا در شهرها، منجر شود.
وی اظهار نمود: در طرح پدافند شهری ما برای اداره شهرها در وضعیت بحران، یک فرماندهی واحد (فرماندار یا شهردار) در نظر گرفته ایم تا از جزیره ای عمل کردن دستگاه ها جلوگیری شود و همه اقدامات تحت نظر یک فرمانده واحد صورت گیرد. در این طرح بیش از ۴۰ برنامه راهبردی برای شهرها هدف گذاری شده که می تواند شهرها را به محیط امن تری برای شهروندان تبدیل کند.
رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور همین طور از تهیه طرح جامع پدافند غیرعامل در ۳۱ استان کشور آگاهی داد و اشاره کرد: طرح جامع پدافند غیرعامل استان را با محوریت استانداری ها طراحی کردیم که امسال تقریباً همه این طرح ها به نتیجه خواهند رسید. الان طرح جامع ۱۸ استان تصویب و آماده شده است. چارچوب کلی این طرح جامع، شناسایی دارایی ها، تهدیدات و لطمه پذیری ها و مراکز پرخطر و وابستگی ها در استان هاست تا تهدیدات شناسایی و با طبقه بندی زیرساخت های حیاتی استانها، الگوی پدافند غیرعامل برای آنها تهیه شود.
وی تصریح کرد: انتظار این است که این برنامه جامع که به صورتی اطلس جامع مخاطرات هر استان نیز شمرده می شود، بعنوان برنامه پدافند غیرعامل در هر استان در برنامه ریزی های استان به کار گرفته شود و لطمه پذیری های اساسی استانها را در یک برنامه ۳ ساله برطرف کند و به امنیت و پایداری استانها کمک نماید.
رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور به بیان اقدامات این سازمان در زمینه پایدارسازی برق در کشور پرداخت و اظهار داشت: حالا ما شبکه ای از ژنراتورها در اختیار داریم که بگفته معاون وزیر نیرو قادر هستند بیش از ۴۲۰۰ مگاوات برق تولید کنند. این شبکه می تواند ۴۲۰۰ مگاوات برق را در وضعیت پیک در اختیار شبکه توزیع برق قرار دهد.
جلالی در پاسخ به این پرسش که ضمانت اجرای اصول و ضوابط پدافند غیرعامل چیست؟ توضیح داد: اولین ضمانت اجراء، عقلانیت است. ضمانت دیگر، قانون است. تا قبل از این، رویکرد سازمان پدافند غیرعامل کشور، تبیینی و تشویقی بود اما از شروع سال ۹۹، تصمیم گرفته ایم در صورتیکه عدم رعایت الزامات و ضوابط پدافند غیرعامل در زیرساختی منجر به خسارت جدی و بزرگ به منافع و امنیت ملی شود، این موارد را به دستگاه قضا معرفی نماییم تا برخورد قضایی لازم صورت پذیرد.1399/08/19
15:19:54
5.0 / 5
992
تگهای خبر: ایمنی , توسعه , تولید , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران عزیز ال مور در مورد این پست
نظر شما در مورد این مطلب ال مور
نام:
ایمیل:
نظر شما:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
almor.ir - حقوق سایت ال مور محفوظ و متعلق به مالک ال مور است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس