آمادگی گرمخانه های پایتخت برای روزهای سرد

آمادگی گرمخانه های پایتخت برای روزهای سرد سرپرست سازمان رفاه، خدمات و مشاركت های اجتماعی از آمادگی 100 درصدی گرمخانه ها و گشت های این سازمان برای كمك به افراد بی خانمان و كارتن خواب در ایام سرد پایتخت آگاهی داد.


مالک حسینی در گفت و گو با ایسنا، در مورد تمهیدات روزهای سرد سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی برای ساماندهی افراد بی خانمان و کارتن خواب، اظهار نمود: گرمخانه های پایتخت برای روزهای سرد آماده هستند و همین طور آمادگی لازم برای افزایش گشت ها تا ۴۵ خودرو وجود دارد و گشت ها برای رصد وضعیت شهر در حالت آماده باش هستند.

وی با اشاره به اینکه در شب های اخیر که شاهد بارندگی در تهران بودیم روزانه بسته به شرایط بین ۲۵ تا ۳۰ واحد گشت فعال بودند، اظهار داشت: البته تهران هنوز به وضعیت سرد شدن که ما مجبور شویم از ظرفیت ۴۵ واحد گشتی استفاده نمائیم نرسیده اما تمامی گشت هایمان در حالت آماده باش زمستانه هستند.

سرپرست سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی با اشاره به اینکه امسال نیز رصد شهر برای جذب افراد بی خانمان در ایام سرد را به سطح نظارت ناحیه محوری برده ایم، اشاره کرد: از سال قبل تا حالا نظارت را به سطح ناحیه و محلات شهر تهران برده ایم به شکلی که از ظرفیت شهرداران شب نواحی بهره برده و از آنها خواستیم که نسبت به رصد وضعیت محله شان، شناسایی افراد بی خانمان، جذب و رساندن آنها به واحدهای گشتی ما برای انتقال به گرمخانه ها کمک کنند که اتفاق خوبی دراین زمینه رخ داده است و خلأ عدم امکان حضور دائمی گشتی ها در همه مناطق یا محله ها را پر کرده است و راندمان را افزایش داده است.

حسینی با اشاره به اینکه استمرار حضور معتادان متجاهر در فضاهای بی دفاع شهری و مناطق پیرامونی کار را برای گشتی های سازمان سخت کرده است، اظهار نمود: در ابتدای انتشار ویروس کرونا، پذیرش معتادان متجاهر در کمپ های ماده ۱۶ با مشکلاتی مواجه گردید که هم اکنون شرایط جذب و ساماندهی این معتادان بهبود پیدا کرده اما همچنان حضورشان در شهر بعنوان یک چالش شمرده می شود، چونکه این افراد حاضر به انتقال به گرمخانه ها نیستند و حضورشان در فضاهای شهری آن هم در ایام سرد مشکلاتی به وجود می آورد.
وی همین طور به چالش کرونا اشاره نمود و اظهار داشت: امسال علاوه بر سرما که بنابر گزارش ها بیشتر خواهد شد، با مساله ی کرونا مواجه هستیم که باید تمهیدات بهداشتی مان در گشت ها و گرمخانه ها را تشدید نماییم هرچند که خوشبختانه تا حالا آمار رسمی ای از مبتلاشدن مددجویان در گرمخانه ها به کرونا نداشتیم. اما مددکاران و نیروهای گشتی مان به شدت در معرض لطمه قرار دارند.
بگفته وی، حتی ۳۰ درصد نیروهای ستادی سازمان از اسفند سال قبل تا کنون درگیر کرونا شدند و اگرچه بطور مرتب از افراد در خط مقدم ارائه ی خدمات به افراد بی خانمان تست گرفته می شود، اما سلامتی آنها در معرض خطر است که این مساله سبب می شود امسال اساسا زمستان سخت تری در پیش رو داشته باشیم.

سرپرست سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی با اشاره به اینکه به دنبال بارندگی های شب های اخیر تهران شاهد افزایش تعداد مراجعان به گرمخانه ها بودیم اما برای احصاء درصد دقیق باید چند روزی صبر کرد، اظهار داشت: بطور کلی با آغاز فصل سرما هم گرمخانه های پایتخت و هم گشت های سیار در آماده باش ۱۰۰ درصد قرار دارند.

منبع:

1399/08/24
14:31:49
5.0 / 5
1250
تگهای خبر: خدمات , سلامت , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس