مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات شهرداری تهران خبر داد

پرداخت های شهری یكپارچه می شود

پرداخت های شهری یكپارچه می شود مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات شهرداری تهران از یکپارچه شدن پرداخت های شهری آگاهی داد.


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، فرجود در آئین رونمایی از پروژه های دهگانه مرکز آمار و رصد شهری ( شهرپی) اظهار داشت: در دو سال اخیر تلاش شده با تغییر رویکرد در مرکز آمار و رصد شهری از جمع آوری صرف داده های شهری عبور نماییم. در اولین مرحله به سمت تحلیل داده ها با بهره گیری از ابزارهای مختلف حرکت کردیم و در مرحله بعد به تشخیص رسیدیم تا شهرداری به کمک این داده ها بتواند ریشه چالش ها و مسائل شهری را پیدا کند و هم اکنون نیز به سمت پیش بینی در حال حرکت است.
وی با اعلان اینکه برمبنای برخی پیش بینی ها می توان نیازهای آینده را بررسی کرد، اضافه کرد: استفاده از تکنولوژی های جدید برای تحلیل کلان داده ها و ابزارهای دیگر داده کاوی و هوش مصنوعی، رصد، دریافت و بررسی داده ها را برای شهر قابل بهره برد تا مدیریت بهتری در شهر داشته باشیم.
وی افزود: علاوه بر استقرار نظام داده و حکمروایی داده بر تحلیل ها نیز نگاه ویژه ای داریم. علاوه بر این استاندارد کردن بانک اقلام داده ای شهرداری برای اولین بار رخ داده است. رویکرد مهم دیگر بحث باز کردن دسترسی به داده های شهری برای همه بازیگران از پژوهشگران تا سایر ذینفعان بود.
وی همین طور از رونمایی پلت فرم شهری (شهرپی) آگاهی داد و اضافه کرد: این پلت فرم پرداخت یکپارچه شهری و زیرساختی برای انواع پرداخت های خرد شهری است. علاوه بر فروشگاه های شهروند و میادین میوه و تره بار که به آن متصل می شوند به ابزارهای پرداختی که در اختیار مردم است نیز متصل می شود.
وی اشاره کرد: شهروندان بجای پول نقد، پرداخت الکترونیک انجام می دهند. البته خاصیت این پلت فرم این است که رقیب بخش خصوصی نیست و فقط زیرساخت آماده می کند. در حقیقت همه کیف پول ها می توانند در بستر آن عمل کنند و مردم محدود به نرم افزار خاصی نیستند.
منبع:

1399/09/25
22:47:04
5.0 / 5
1078
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس