توسعه موتورهای برقی با ایجاد مركز نوآوری حمل و نقل

توسعه موتورهای برقی با ایجاد مركز نوآوری حمل و نقل به گزارش ال مور مشاور اقتصادی و سرمایه گذاری معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از ایجاد مرکز نوآوری حمل و نقل پیشرفته با همکاری معاونت علمی ریاست جمهوری اطلاع داد.


مهدی همتی مقدم درگفت وگو با ایسنا، اظهار نمود: به دنبال تفاهم نامه منعقد شده فی درخلال شهرداری تهران و معاونت علمی ریاست جمهوری، مرکز نوآوری حمل و نقل پیشرفته برای رسیدن به اهداف توسعه حمل و نقل پاک افتتاح شد.
وی با اشاره به اینکه نمایندگان دو طرف در کمیته راهبری تعیین شدند تا بر روند اجرایی شدن اهداف نظارت کنند، اضافه کرد: معاونت علمی ریاست جمهوری حدود ۱۵ میلیارد تومان آورده داشته و شهرداری هم در حوزه غیرنقد و در جهت تسهیل گری امور در این مرکز همکاری می کنند.
همتی با تکیه بر اینکه خروجی مرکز نوآوری حمل و نقل پیشرفته، توسعه فناوری موتوربرقی با مدل سوآپ است، تشریح کرد: جامعه هدف ما در توسعه موتورسیکلت های برقی، موتورهای پیک هستند که پیمایش این موتورها بالا و حدود ۱۰۰ کیلومتر در روز است و این در شرایطی است که شارژ موتورهای برقی پس از پیمودن ۶۰ تا ۷۰ کیلومتر به اتمام می رسد.
وی با اشاره به اینکه برای شارژ مجدد باطری های موتور چند ساعت توقف لازم است، اضافه کرد: این توقف چندساعته برای شارژ مجدد باطری موتورها، به کسب و کار پیک های موتوری ضربه وارد می نماید و برهمین اساس "مدل سواپ" پیشبینی شده است.
همتی در تشریح این مدل اضافه کرد: در این مدل جایگاه های تعویض باطری مانند پمپ های بنزین در سطح شهر تعبیه می شود و راکبان موتور به جای شارژ باطری، باطری خالی را با باطری شارژ شده تعویض می کنند که این مدل در سایر کشورها با موفقیت اجرا شده و می توان از آنها الگو گرفت.
وی ادامه داد: امید است بتوانیم با این روش تا سال آینده به صورت پایلوت حداقل ۱۰ هزار موتور سیکلت برقی در سطح شهر به صورت فعال داشته باشیم.1399/10/27
13:05:39
0.0 / 5
886
تگهای خبر: آینده , توسعه , جامعه , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس