تبدیل شهر زیرزمینی پایتخت به شهری هوشمند

تبدیل شهر زیرزمینی پایتخت به شهری هوشمند به گزارش ال مور مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه از ایجاد زیرساخت ها برای تبدیل شهر زیر زمینی پایتخت به شهری هوشمند آگاهی داد و اظهار داشت: شهر زیرزمینی هوشمند گام نخست را برای اجرای برنامه های آتی هوشمند دیگر برداشته است.به گزارش ال مور به نقل از ایسنا فرنوش نوبخت اضافه کرد: در وضعیت فعلی که با کمبود نقدینگی روبرو می باشیم با بهره گیری از امکانات دیگر تلاش نموده ایم راهکاری ارائه دهیم تا مسافران شرایط مطلوب و بهتری را احساس کنند.

وی با تاکید بر اینکه نباید مشکلات موجود را به مردم انتقال داد، اظهار داشت: برای رسیدن به وضعیت مطلوب تر تمامی تلاش خودرا می نماییم.

نوبخت اضافه کرد: یکی از اقداماتی که شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه در این شرایط انجام داد استفاده از هوش مصنوعی و ابزاری برای مشاهده میزان مسافران در خطوط است. با این ابزار شهروندان می توانند با انتخاب زمان مناسب سفر، سفری با آسایش بیشتر را تجربه کنند.

مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه در ادامه اظهار داشت: یکی از اصلی ترین برنامه هایی که در این دوره مطالعه و اقدام شد محقق کردن شعارتهران هوشمند، در شهر زیر زمینی است که در دو بخش عمده سنجش میزان مسافر و تهیه بلیت عملیاتی شده است.

وی با اشاره به اینکه زیرساخت های نرم افزاری برای متروی هوشمند تا حدودی فراهم شده و وضعیت قابل قبول است، اظهارکرد: تهیه بلیت بوسیله نرم افزار «تهران من» از اقدامات انجام شده است و تلاش شده همه ارتباطات بین مردم و شهرداری دیجیتال باشد و سرویس عمومی را عرضه نماید.

نوبخت با تاکید براینکه ما در شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه تمامی تلاش خودرا برای نشان دادن وضعیت رو به بهبود کرده ایم، اشاره کرد: مترو نیز از فضای عمومی کشور جدا نیست و نمی توانیم فضای عمومی کشور را تغییر بدهیم اما تمام تلاش ما این است که در فضای کرونائی، تحریم و شرایط سخت اقتصادی که مردم در آن گرفتار هستند، بهترین خدمات را ارائه دهیم و بعنوان بزرگترین شرکت بهره بردار مترو در کشور کارهایی را که برای جلب رضایت بیشتر مردم می توانیم، انجام دهیم.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه وی اشاره کرد: کرونا در کنار تمام مشکلات و تهدیداتی که برای حمل و نقل عمومی بویژه مترو داشت فرصتی هایی را ایجاد کرد تا گام های سریع تری برای رسیدن به شهرزیر زمنی هوشمند برداشته شود. از تهدید به وجود آمده بعنوان یک فرصت استفاده کردیم تا در شرایطی که نمی توانیم تعداد ناوگان را اضافه نماییم با بهره گیری از حوزه فناوری اطلاعات شرایطی را مهیاکنیم تا شهروندانی که مجبور به خارج شدن از خانه و استفاده از حمل و نقل عمومی مترو هستند با مدیریت زمان سفر خود از حضور در ساعات شلوغ اجتناب کنند تا زنجیره انتقال ویروس کرونا قطع شود.

منبع:

1399/10/28
17:47:16
0.0 / 5
986
تگهای خبر: خدمات , دیجیتال , ساخت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس