بررسی نامگذاری36معبرواماكن پایتخت

بررسی نامگذاری36معبرواماكن پایتخت اعضای شورای اسلامی شهر تهران در جلسه امروز(سه شنبه) شورای شهر تهران بررسی ۳۶ نامگذاری معابر و اماکن شهر تهران را در دستور کار خود داشتند که در این راستا خیابانی به نام شهید هسته ای ˮداریوش رضایی نژادˮ در منطقه۲۲ نامگذاری شد.


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، اعضای شورای اسلامی شهر تهران در دویست و شصت و پنجمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران پنجاه و هفتمین صورتجلسه کمیسیون نامگذاری معابر و اماکن عمومی شهر تهران را در دستور کار خود داشتند که در همین راستا محمد جواد حق شناس رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تهران، اظهار داشت: پنجاه و هفتمین صورتجلسه کمیسیون نامگذاری شامل ۱۸ نامگذاری و تغییر نام است.
وی ادامه داد: بر مبنای تصمیم اعضای کمیسیون، خیابان ناهید در منطقه ۲۲ شهرداری تهران به نام شهید هسته ای «داریوش رضایی نژاد» و خیابان ایثار در منطقه ۲ شهرداری تهران به نام سردار شهید «پورجعفری» همرزم شهید قاسم سلیمانی تغییر نام یافته است، همینطور ۹ تغییر نام هم در ارتباط با بزرگان ادب و فرهنگ و هنر ایران زمین است و در اطراف دانشگاه تهران در منطقه ۶ شهرداری تهران قرار دارد. خیابان فردانش به نام «محمد ابراهیم باستانی پاریزی»، خیابان آذین به نام دکتر «زرین کوب»، خیابان رهنما به نام «بدیع الزمان فروزانفر»، خیابان پارسی مهر به نام «عباس زریاب خویی» و کوچه شمشاد هم به نام دکتر «علی شریعتمداری» تغییر نام یافت.

وی افزود: معابری در اطراف دانشگاه تهران به نام استاد احمد احمدی، مهدی ماحوزی، ابوالقاسم گرجی و حمیدسمندریان تغییر نام یافته است. سعی شده است معابر اطراف دانشگاه تهران و روبروی دانشکده ادبیات و حقوق به نام بزرگان ادب و هنر فارسی نامگذاری شود تا دانشجویان و اساتید بتوانند نام آنان را زنده نگه دارند. تابحال مجسمه استاد ندوشن در این محدوده نصب شده است و تلاش داریم سردیس سایر اساتید هم در محور دانشگاه تهران نصب شود.
وی تصریح کرد: همینطور کوچه جعفری شاد هم به نام شهید حسن ابراهیمی مقدم، نامگذاری شد. سه نامگذاری دیگر هم در منطقه ۱۵ تهران شامل کوچه دلشادی به نام شهید« علی فصیحی»، کوچه محبت به نام شهید «مسعود کنگرانی» و کوچه عبداللهی به نام شهید «مهدی بابایی» تغییر نام یافت. بر مبنای پیشنهاد انجام شده خیابان ۳۵ متری گلها به نام «یزد»، خیابان گلفام به نام «ندوشن» خیابان ۱۸ متری گلها به نام «اردکان» نامگذاری شد و اسامی تغییر نام یافته جزو اسامی است که در شهر تهران دارای تکرار در نامگذاری بوده است.
نهایتا اعضای شورای اسلامی شهر تهران این مصوبه را با ۱۵ رای موافق به تصویب رساندند.
به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، در ادامه این جلسه اعضای شورای اسلامی شهر تهران پنجاه و هشتمین صورتجلسه کمیسیون نامگذاری معابر و اماکن عمومی شهر تهران را هم در دستور کار خود داشتند که در همین راستا محمد جواد حق شناس رئیس کمیسیون نامگذاری اظهار داشت: کوچه ناظم در منطقه ۱۲ با توضیح بهنام کوچه "حاج اکبر ناظم قنات آبادی" تصویب شده است. همینطور میدان بی نام در منطقه یک به نام «سید هادی میرمیران» از معماران معاصر، میدان بی نام در منطقه ۶ به نام «خسرو سینایی» نامگذاری شد.
وی ادامه داد: بوستان ششم به نام استاد «مرتضی احمدی»، خیابان آفتاب به نام استاد مجسمه ساز «ناصر هوشنگ وزیری»، کوچه شریف نمازی به نام علامه «علی اکبر دهخدا»، خیابان ورزش به نام استاد «حسین علیمرادی»، خیابان برنا در کنار خانه هنرمندان به نام استاد «جمیله شیخی» تغییر نام یافت. همینطور به درخواست جامعه مدرسین و اساتید حوزه علمیه قم هم خیابان فجر در منطقه دو شهرداری تهران به نام «آیت الله یوسف صانعی» تغییر نام یافت.
وی افزود: خیابان کاج در منطقه ۲ شهرداری تهران به نام «سردشت»، کوچه نهم به نام شهید «عابدیان» از شهیدان ارمنی، خیابان امین به نام دکتر «حمیدی»، خیابان شهید منتظری شمالی به نام «سید تقی موسوی درچه ای»، خیابان ۱۷۴ به نام شهید «سمیرا بشیری» از شهیدان حادثه هواپیمای اوکراینی و خیابان بهار در منطقه ۵ شهرداری تهران به نام شهید «مسعود چشمی» تغییر نام یافت.
به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، نهایتا اعضای شورای اسلامی شهر تهران این مصوبه را هم با ۱۵ رای موافق به تصویب رساندند.
منبع:

1399/10/30
22:59:08
0.0 / 5
526
تگهای خبر: جامعه , شهرداری , فرهنگ , مد
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس