فرماندار ویژه شهرستان ری تشریح كرد

جزئیات تشكیل فرماندهی انتظامی ری

جزئیات تشكیل فرماندهی انتظامی ری ال مور: فرماندار ویژه شهرستان ری جزئیات تشکیل فرماندهی انتظامی ویژه این شهرستان را تشریح نمود.


حسین توکلی کجانی در گفت و گو با ایسنا، در تشریح روند تشکیل فرماندهی انتظامی ویژه در شهرستان ری اظهار داشت: درباره ارتقاء جایگاه شهرستان ری در حوزه نیروی انتظامی از سرکلانتری به فرماندهی ویژه ری زیرنظر فرماندهی تهران بزرگ، در گذشته مقدمات آن انجام شده است و فرماندهی ناجا با این مساله موافقت کرده است. البته این بحث چند سالی به دلیلی عدم وجود زمین جهت راه اندازی ساختمان فرماندهی مغفول مانده بود.
وی ادامه داد: اعتبار حدود ۳۰ میلیارد تومانی جهت ارتقاء و ایجاد فرماندهی انتظامی در این شهرستان پیش بینی شد، اما به سبب اینکه زمین لازم وجود نداشت امکان راه اندازی ساختمان فرماندهی در مرکز شهرستان فراهم نشده بود. به هرترتیب با پیگیری های استاندار تهران و فرمانداری شهرستان ری در این دوره هم اکنون ۳.۵ هکتار زمین در مراحل نهایی شدن از طرف شهرداری تهران است تا بتوانیم فرماندهی انتظامی ویژه با پلیس های تخصصی مستقل ولی در مدیریت کلان زیرنظر فاتب ایجاد نماییم.
وی افزود: بی شک باید فرماندهی ویژه شهرستان ری زیر نظر تهران بزرگ باشد ولی این فرماندهی دارای پلیس های تخصصی مستقل خواهد بود؛ موضوعات شهرستان ری باتوجه به وسعت ۲هزارو ۲۰۰ کیلومترمربعی که شامل ۵ بخش و ۶ شهر است از پیچیدگی های ویژه برخوردارست و وجود نقاط مهم و حساس شهرستان به همراه برگزاری مراسمات مختلف ملی و مذهبی ضرورت اجرائی شدن این فرماندهی را دوچندان می کند.
وی اشاره کرد: البته در کنار پیگیری برای تشکیل فرماندهی ویژه، تقویت نیروی انتظامی هم ظرف سالهای گذشته در دستور کار قرار داشته است تا جایی که درحال حاضر ساخت کلانتری علائین را شروع کردیم؛ کلانتری با ساختار به روز که پیمانکار آن انتخاب شده و به زودی با اعتبارات فرمانداری شهرستان ری این کلانتری در یکی از نقاط لطمه پذیر شهرستان یعنی شهرک علائین بعد از اتمام مراحل، عملیات راه اندازی آن شروع خواهد شد.
فرماندار ویژه شهرستان ری، در بخش دیگری از صحبت های خود به تقویت نیروی انتظامی شهرستان در حوزه تجهیزات و امکانات اشاره نمود و اضافه کرد: با هدف تقویت و ارتقاء سطح خدمت رسانی نیروی انتظامی در شهرستان ری و تامین امنیت و آرامش شهروندان، بحث تامین تجهیزات و امکانات برای نیروی انتظامی را به جد پیگیر شده و برای تقویت بیشتر همچنان این مهم را بعنوان یکی از اولویت های تامین امنیت و آرامش برای شهروندان دنبال می نماییم.
وی درباره استقلال فرماندهی ویژه شهرستان ری نیز اظهار داشت: بر خلاف سایر استانهای کشور که تنها با یک فرماندهی انتظامی مدیریت می شود، تهران با ۳ فرماندهی انتظامی خدمات دهی می شود به شکلی که فاتب شامل شهرستان تهران، ری و شمیرانات است و فرماندهی شرق که شهرستان های شرق استان را و فرماندهی غرب که مدیریت شهرستانهای غربی استان تهران را بصورت مستقل و زیرنظر ناجا برعهده دارد. فرماندهی انتظامی ری نیز بعد از تشکیل زیر نظر فاتب با پلیس های تخصصی مستقل کار خواهدنمود.
منبع:

1399/11/04
15:41:12
0.0 / 5
805
تگهای خبر: خدمات , ساخت , شهرداری , مد
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس