زیر و بم مسكن ملی در شهرهای جدید بعلاوه عكس

زیر و بم مسكن ملی در شهرهای جدید بعلاوه عكس ال مور: از ۲۰۰ هزار واحد طرح اقدام ملی مسکن در تعهد شرکت عمران شهرهای جدید عملیات اجرایی ۱۱۷ هزار واحد شروع شده که پروژه ها عموما در مراحل پیشرفت ۵ تا ۵۰ درصد قرار دارد و در مواردی هم به اتمام رسیده است.


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، پروژه اقدام ملی در شهرهای جدید نسبتا روی روال قرار دارد. شارژ مالی پروژه های مشارکتی و قراردادی شهرهای جدید از راه تسهیلات عموما ارزانقیمت دستگاههای دولتی و پرداخت بموقع تعهدات از جانب متقاضیان، کار را در مقایسه با دیگر سطوح این طرح آسانتر کرده است.
آخرین وضعیت پروژه اقدام ملی مسکن در شهرهای جدید نشان داده است تا کنون عملیات اجرایی ۱۱۷ هزار و ۸۵ واحد شروع شده است. این پروژه در ۲۱ شهر جدید در سه قالب ثبت نام، مشارکت و واگذاری گروهی با تعهد ساخت پیش می رود. در ذیل واگذاری گروهی با تعهد ساخت، تفاهم نامه با بنیاد شهید، نیروهای مسلح، آموزش و پرورش، کار و تعاون، تعاونی و با تعهد ساخت با سطح پیشرفت مختلف جلو می رود. مسکن ملی شهرهای جدید در حالی روی ریل قرار گرفته که پروژه اقدام ملی به صورت کلی به علت همراهی پایین سازندگان تحت تأثیر ۴۲ ایراد به قراردادهای مشارکتی به چالش برخورد کرده است.
آغاز مسکن ملی در ۲۱ شهر جدید
با این وجود تصاویر به دست آمده از طرح اقدام ملی مسکن در شهرهای جدید نشان داده است در اغلب شهرها پروژه به استخوان بندی اولیه دست یافته است. گزارش شرکت عمران شهرهای جدید که در اختیار ایسنا قرار گرفته نشان داده است از مجموع ۲۰۰ هزار واحد هدف گذاری شده برای ۲۱ شهر جدید عملیات اجرایی در تمامی ۲۱ شهر شروع شده که جزئیات آن بدین شهر است:
در شهر جدید اندیشه ۳۲۲۵ واحد در برنامه گنجانده شده که عملیات اجرایی ۲۳۰۵ واحد شروع شده است. از این تعداد ۱۸۹۰ واحد در چارچوب مشارکت، ۲۴۰ واحد در بخش تعاونی و ۱۷۵ واحد با تعهد ساخت با پیشرفت حدود ۴۰ درصد پیش می رود.
پیشرفت ۵۰ تا ۱۰۰ درصدی بعضی پروژه های مسکن ملی پرند
شرکت عمران برای شهر جدید پرند ۲۵ هزار و ۱۵۰ واحد مسکن ملی را هدف گذاری کرده است. ۲۸۴۴ واحد در بخش مشارکت، ۹۲۴ واحد در تفاهم نامه بنیاد شهید، ۳۸۳۲ واحد در چارچوب تفاهم نامه نیروهای مسلح، ۴۹۶ واحد در ارتباط با وزارت آموزش و پرورش، ۵۰۴۳ واحد هم با تعهد ساخت الان در حال اجرا می باشد که مجموع واحدهای شروع شده را به ۱۵ هزار و ۴۵۵ واحد رسانده است. بررسی ها نشان داده است پروژه های شروع شده به پیشرفت ۳۰ تا ۵۰ درصد رسیده است. همینطور ۵۰۰۰ واحد از پروژه های مسکن مهر در پرند به طرح اقدام ملی مسکن اختصاص یافته که یا به اتمام رسیده یا در مرحله نازک کاری قرار دارد.
پروژه ۱۳۰ هکتاری شهر جدید پرند با ۳۹۳۲ واحد در ارتباط با تفاهم نامه نیروهای مسلح


منبع:

1399/11/15
13:18:26
0.0 / 5
909
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس