دولت و مجلس به داد مخابرات برسند!

دولت و مجلس به داد مخابرات برسند! بوشهر مدیر مخابرات منطقه بوشهر اظهار داشت: انتظار داریم سال جاری دولت و مجلس برای حفظ و بقای مخابرات و با عنایت به تجربه یک سال قبل که تأثیر شگرف پهنای باند و اهمیت خدمات اینترنتی بر آموزش و بهداشت را مشاهده کردیم به داد مخابرات برسند چون که ادامه این وضعیت، ما را با دشواری روبرو کرده است.


علی مهرپویا در نشست با خبرنگاران اظهار داشت: ظرفیت ورودی پهنای باند استان به دو برابر و خروجی استان به شهرستان ها ۱۰ برابر افزایش یافته است. در پرمصرف ترین شرایط کاری ما بیشتر از ۶۰ درصد شبکه بهره برداری نمیشد و هم اکنون مصرف مشتریان مخابرات به ۳ برابر رسیده است.
وی ادامه داد: شرکتهای خصوصی فعال هم که به شکلی رقبای مخابرات محسوب می شوند در حوزه های تلفن ثابت و فیبر نوری از بستر و پهنای باند مخابرات استفاده می نمایند و ما هیچ گونه محدودیتی برای عرضه خدمت به آنها نداریم.
این مسئول تصریح کرد: در سطح استان بوشهر تعداد ۱۰۰۰ مدرسه را به ADSL مخابرات متصل کردیم تا مشکلی جهت استفاده از امکانات بر بستر اینترنت وجود نداشته باشد.
مدیر مخابرات منطقه بوشهر اظهار نمود: طی ۱۷ سال قبل تعرفه مخابرات کشور در حوزه تلفن ثابت هیچ تغییری نکرده است و اگر برای ۱۶ سال تورم حدود ۱۵ درصدی طبق اعلام بانک مرکزی را محاسبه نماییم تا سال قبل ۳۰۰ درصد تورم داشته ایم و از سال قبل تا امروز این رقم چند برابر بوده اما تعرفه های مخابراتی تغییر که نکرده هیچ بلکه پارسال و با اجرای برنامه همکدی در کشور کاهش درآمد قابل توجهی داشته ایم.
مهرپویا افزود: طی سال قبل تا سالجاری همه هزینه ها ۱۰ برابر شده و افزایش هزینه ها و کاهش درآمد خدمات دهی را با مشکل روبرو کرده است. اگر در کنار این مورد عدم پرداخت بموقع قبوض را در نظر بگیریم دیگر پولی برای اجرای برنامه ها و عرضه خدمات نمی ماند. انتظار داریم سال جاری دولت و مجلس برای حفظ و بقای مخابرات و با عنایت به تجربه یک سال قبل که تأثیر شگرف پهنای باند و اهمیت خدمات اینترنتی بر آموزش و بهداشت را مشاهده کردیم به داد مخابرات برسند چون که ادامه این وضعیت نیروهای مخابرات را با دشواری روبرو کرده است.
وی ضمن اشاره به بحث سرقت کابل های مخابراتی بیان نمود: همکاری ویژه نیروی انتظامی و نگاه ویژه دستگاه قضایی در مورد سرقت کابل های مخابراتی قابل تقدیر است، همه می دانیم که تأمین و جایگزین کردن این امکانات و تجهیزات چقدر سخت و هزینه بر است.
مدیر مخابرات منطقه بوشهر خاطرنشان کرد: امکان توسعه زیرساخت ها، و بسترهای افزایش پهنای باند و تقویت اینترنت در سطح استان بوشهر فراهم است تا اگر اتفاقی مانند کرونا رخ داد بتوانیم پاسخگوی نیاز جامعه باشیم.1399/11/21
22:39:45
0.0 / 5
658
تگهای خبر: آموزش , اینترنت , توسعه , جامعه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس