سخنگوی شورای شهر تهران:

حصر تئاتر شهر تیر خلاص به قلب فرهنگی پایتخت است

حصر تئاتر شهر تیر خلاص به قلب فرهنگی پایتخت است به گزارش ال مور سخنگوی شورای شهر تهران با اشاره به اینکه درخواست هایی به شهرداری داده شده است که محوطه تئاتر شهر محصور شود و جلساتی هم به این منظور تشکیل شده است، اظهار داشت: نهاد عمومی باید مدافع توسعه عرصه عمومی باشد و حصر تئاتر شهر تیر خلاص به قلب فرهنگی پایتخت است.


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، علی اعطا در اینباره اظهار داشت: همانطور که شورا از توسعه عرصه عمومی و فضاهای شهری دفاع می کند، شهرداری هم باید متناسب با رویکرد شورا، در عمل چنین کند.
وی تصریح کرد: نمی گردد از یک سو، شعار ساماندهی ولیعصر و ثبت جهانی آنرا بیان کرد اما از طرفی به تنگ تر کردن عرصه عمومی بلافصل آن چراغ سبز نشان داد؛ اینها با هم نمی خواند.
سخنگوی شورای شهر تهران با اشاره به اینکه عرصه عمومی محدوده چهارراه ولیعصر قلب فرهنگی تهران است، عنوان کرد: از این پیکر نیمه جان چه باقی مانده است؟ از سال ها پیش مردم به تونل های تنگ و تاریک زیرزمینی سوق داده می شوند و فضای شهراز عابر پیاده گرفته شده است.
وی افزود: به تازگی زمزمه حصر تئاتر شهر شنیده می شود و گاهی برای توجیه مبحث هم از تعابیر زیباتری مثل تعیین حریم استفاده می شود.
به قول وی، محوطه تئاتر شهر باید بعنوان بخشی از عرصه عمومی و فضای شهری به حیات خود ادامه دهد.
اعطا تصریح کرد: هیچ اقدامی در جهت محصور کردن و محدود کردن دسترسی آزادانه شهروندان قابل قبول نیست و شخصا با هر نوع تحدید عرصه عمومی به هر بهانه مخالفم. پس از تحدید جدی فضای شهری در چهارراه ولیعصر با راه اندازی زیرگذر برای عبور شهروندان پیاده، حصر تئاتر شهر تیر خلاص به قلب فرهنگی پایتخت است.
اعطا اضافه کرد: اگر بحث ایمنی و امنیت مجموعه است، مگر در شهرهای توسعه یافته چه کار می کنند؟ چرخ را لازم نیست از ابتدا اختراع کنید؛ اگر دستگیره در یک ساختمان پرارزش در وسط یک پارک به سرقت رفت، باید پارک را حصارکشی کرد؟
سخنگوی شورای شهر تهران با تکیه بر اینکه در ولیعصر علاوه بر تئاتر شهر فضاهای دیگری هم هست که انتظار می رود به عرصه عمومی بپیوندد، اظهار داشت: برای مثال در محدوده باغ فردوس، چرا باید باغ خانه سینما محصور باشد؟ می توان همان باغ ایرانی را به میدانگاه باغ فردوس متصل کرد.
وی با اشاره به اینکه اینها املاک خصوصی نیستند، عنوان کرد: فضاهای عمومی می تواند به بخشی از عرصه عمومی و فضای شهری تبدیل گردد و کیفیت فضای شهری را برای عموم افزایش دهد.
وی با بیان نمونه دیگری اظهار داشت: دیواره هایی که فضاهای باز فرهنگستان هنر را چه در خیابان ولیعصر و چه در مجاورت خیابان فلسطین در خیابان برادران مظفر محصور کرده است، می تواند به فضای شهر بپیوندد. رویکرد ما توسعه عرصه عمومی در شهر است.
منبع:

1399/12/05
19:05:09
0.0 / 5
711
تگهای خبر: ایمنی , باغ , توسعه , ساخت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس