انتقاد استاندار تهران از روند كند جمع آوری كودكان خیابانی در تهران

انتقاد استاندار تهران از روند كند جمع آوری كودكان خیابانی در تهران استاندار تهران از روند کند جمع آوری کودکان خیابانی در تهران انتقاد نمود.


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، انوشیروان محسنی بندپی اظهار داشت: از شهریور ماه سالجاری طرح جمع آوری کودکان خیابانی در تهران کلید خورد و در سه مرکز غربالگری که مجهز به اسکن عنبیه چشم برای شناسایی این کودکان بودند. این کودکان ساماندهی شدند در مجموع تعداد 624 کودک جمع آوری شدند که از این تعداد ۵۲۴کودک اتباع و الباقی ایرانی بودند.

وی ادامه داد: روند اجرای طرح جمع آوری کودکان خیابان در شهر تهران که از شهریور ماه شروع شد کند است و هفته آتی جلسه ای با محوریت فرمانداری تهران برای هم افزایی بین دستگاه های متولی انجام خواهد شد. تعداد۴۴۸کودک از مراکز اسکان موقت و غربالگری ترخیص شدند، اما برخی کودکان اتباع بصورت غیرقانونی در ایران حضور دارند و همین کار را دشوار می کند.

وی افزود: هم اکنون ۵۲کودک اتباع در مرکز اسکان موقت حضور دارند و از تعداد ۴۴۸کودک ترخیص شده ۱۲ کودک باردیگر بازگشت به خیابان داشتند که از این تعداد ۳کودک ایرانی بودند. در روزهای منتهی به انتها سال اساسا با حجم زیادی از کودکان خیابان در تهران مواجه خواهیم بود و باتوجه به تکمیل ظرفیت و محدودیت مراکز غربالگری تهران باید در این خصوص پیش بینی های لازم صورت گیرد.

وی اشاره کرد: آمار جمع آوری کودکان کار رضایتبخش نیست و اداره کل بهزیستی به طور متوسط از شهریور ماه تا حالا روزانه دو کودک خیابان را جمع آوری کرده است. در سال ۹۶ تعداد ۱۵۰۰کودک خیابان در شهر تهران جمع آوری شد، در حالی که بهزیستی استان مراکز غربالگری فعلی را نیز در اختیار نداشت.1399/12/14
13:01:08
0.0 / 5
785
تگهای خبر: دستگاه , كودكان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس