پس از تملك بوستان تاریخی محله سنگلج در سال ۹۹؛

شروع مرمت و محوطه سازی باغ كیهانی (معیرالممالك)

شروع مرمت و محوطه سازی باغ كیهانی (معیرالممالك) ال مور: شهردار منطقه 12 از مرمت ملک تاریخی موجود در باغ کیهانی، همین طور محوطه سازی برای ایجاد یک بوستان عمومی در آن آگاهی داد.


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، علی محمد سعادتی طی بازدیدی از باغ کیهانی در محله سنگلج به همراه محمدرضا ندرلو، معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه ۱۲ و تعدادی از مدیران شهری که بمنظور آگاهی از روند پیشروی پروژه راه اندازی این بوستان تاریخی صورت گرفت، راهکارهایی در مورد مرمت بنای تاریخی لطمه دیده در ملک، محوطه سازی بهتر در بوستان، نحوه دسترسی به آن و توجه به کاربری های لازم در این فضا ارائه داد.
وی با ابراز امیدواری از اینکه به زودی، بوستانی باارزش در محل این باغ تاریخی به اهالی شهر تهران تقدیم شود، اظهار داشت: اکنون مراحل جداره سازی باغ کیهانی رو به انتها است و عملیات کفسازی و محوطه سازی آن توسط شهرداری منطقه شروع شده است.
طبق گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۲، قبل تر نیز طی گزارشی ندرلو با اعلان اینکه برخلاف سایر نقاط محله سنگلج که شاهد درهم تنیدگی بافت اقتصادی و زندگی هستیم، در این نقطه زندگی غالب است و بوستان کیهانی می تواند به ارتقای کیفیت زندگی شهروندان و افزایش امنیت محله کمک نماید، اظهار داشته بود: درختان موجود در باغ قابلیت احیا دارند و همه آنها حفظ می شوند.
باغ کیهانی با وسعتی معادل ۱۷۰۰ مترمربع به ارزش ۲۵ میلیارد تومان، سال قبل توسط شهرداری منطقه ۱۲ از مالک خریداری شد و مقرر است به بوستان محلی در سنگلج تبدیل گردد. اطراف این باغ را خیابان های قفل سازان، کیهانی و بازارچه ترخانی در برگرفته و به سبب اینکه در این نقاط فضای سبز کافی وجود نداشت، مدیریت شهری منطقه تصمیم گرفت با احیای باغ کیهانی و تبدیل شدن به بوستان، هم فضای سبز مناسبی برای مردم محله ایجاد شود و هم یک باغ تاریخی دیگر در منطقه قلب طهران به شهروندان تهرانی تعلق گیرد.
بوستان سجادی در محله پامنار و باغ علاءالدوله در خیابان فردوسی از دیگر باغ های منطقه ۱۲ است که طی سال قبل به تملک شهرداری درآمد.
منبع:

1400/02/06
22:19:14
0.0 / 5
695
تگهای خبر: باغ , خدمات , خرید , زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس