سخنگوی شورای شهر تهران:

اعتماد عمومی با بیان داوطلبانه تخلفات جلب می شود

اعتماد عمومی با بیان داوطلبانه تخلفات جلب می شود به گزارش ال مور سخنگوی شورای شهر تهران تصریح کرد: اعتماد عمومی با بیان داوطلبانه تخلفات جلب می شود.


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، علی اعطا در دویست و نود و یکمین جلسه شورای شهر تهران اظهار داشت: دو روز قبل، این نکته را مطرح کردم که اگر به موارد پاسخ قانع کننده داده نشود و برای بازسازی اعتماد عمومی اقدامی صورت نگیرد مبحث را در چارچوب تذکر و سپس سوال از شهردار در صحن شورا مطرح خواهم کرد.
وی ضمن اشاره به گزارش شهردار درباره تخلفات صورت گرفته، اضافه کرد: با عنایت به شناختی که از شهردار و همکاران ایشان داریم فرض را بر این می گذاریم که این مطالب صحیح است و عین چیزی است که تحقق پیدا کرده و ابعاد بیشتری ندارد؛ مگر اینکه بعداً مشخص شود در بررسی ها، تخلفات بیشتر از این بوده است.
اعطا ضمن اشاره به مکالمه تلفنی روز گذشته خود و شهردار تهران و بیان دو نکته به ایشان، اظهار داشت: مساله سلب اعتماد عمومی زمانی اتفاق می افتد که ابتدا دیگران بگویند در شهرداری تخلف صورت گرفته و سپس ما بپذیریم.
سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران ضمن اشاره به تفاوت پذیرش و اطلاع رسانی تخلفات اظهار داشت: در یک زمانی داوطلبانه به شهروندان اطلاع می دهیم که چنین گزارش تخلفاتی صورت گرفته و در فرایند برخورد با خاطیان هستیم، اما در زمانی دیگر، دیگران همچون یک روزنامه، خبرگزاری و سایت، گزارش افشاگرانه منتشر می کنند و ما ناچار می شویم مبحث را بپذیریم، تایید نماییم و گزارش دهیم.
اعطا با اشاره به اینکه این حالت دوم منجر به سلب اعتماد عمومی می شود، اظهارکرد: چرا شهرداری رأسا وارد عمل نشد تا پیش از اینکه مبحث افشاگری شود، داوطلبانه و مستقیم با مردم و شهروندان در این رابطه صحبت کند. متاسفانه هرچه به انتهای دوره شورا نزدیک می شویم ظاهرا اعضای شورای شهر بیشتر در حوزه موضوعات شهری نامحرم تلقی می شوند.
وی با اشاره به اینکه الان هر کدام از اعضا می توانند اسامی را در اختیار داشته باشند، اظهار داشت: هم اکنون در ستاد دکتر حناچی، مناطق و مدیران ارشد این اطلاعات موجود است اما اعضای شورا به آسانی نمی توانند به این اطلاعات دسترسی پیدا کنند.
سخنگوی شورای شهر تهران اضافه کرد: متاسفانه هیئت رئیسه شورا که من هم یکی از اعضای هیات رئیسه هستم؛ از کیان شورا بعنوان نهاد نمایندگی مردم دفاع نکرد و در موارد مختلفی شورا نامحرم دانسته شد. در موارد مختلفی، این مطلب بوده که شورا نسبت به مجموعه ای از اطلاعات و اتفاقاتی که در شهرداری رخ می دهد، نامحرم دانسته شده است.
منبع:

1400/02/13
12:34:08
0.0 / 5
225
تگهای خبر: سایت , شهرداری , مد , نمایندگی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس