دانش آموزان مبتلا یا مشكوك به كرونا در فضای قرنطینه امتحان می دهند بعلاوه تدابیر آموزش و پرورش

دانش آموزان مبتلا یا مشكوك به كرونا در فضای قرنطینه امتحان می دهند بعلاوه تدابیر آموزش و پرورش به گزارش ال مور مدیر کل دفتر سلامت وزارت آموزش و پرورش اشاره کرد: بنابر پیش بینی ها، مقرر شده آن دسته از دانش آموزان کرونائی، افراد مشکوک به کرونا و کسانی که بیماری زمینه ای داشته و ریسک مبتلاشدن به بیماری دارند، در فضای جداگانه و انفرادی در امتحان نهایی شرکت نمایند. همین طور طبق خوداظهاری هر فردی که اعلام نماید هنگام برگزاری امتحانات علائمی از کرونا دارد، جداگانه امتحان می دهد.


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، محمد محسن بیگی درباره ضوابط و پروتکلهای بهداشتی شرکت در امتحانات حضوری اظهار نمود: سال قبل شرایط مشابه امسال را داشتیم، مدارس تعطیل بودند و به جز پایه نهم و دوازدهم، ارزشیابی سایر پایه ها غیرحضوری بود. سال قبل دستوالعمل با کمک وزارت بهداشت تهیه و تنظیم و به استانها ابلاغ شد؛ بدین سبب تجربه اول ما نیست. در سال تحصیلی جدید نیز این مساله باتوجه به شرایط جدید و تجارب کسب شده مورد بازنگری قرار گرفته و آماده شده است و امروز به استانها ارسال می شود.
وی اضافه کرد: نحوه برگزاری آزمون ها بصورت حضوری از یک ماه قبل در کمیته های فرعی ستاد ملی مقابله با کرونا در دست بررسی بوده است. بدین سبب یک سری مقدمات را که از قبل پیش بینی می کردیم همزمان در استانها در دست پیگیری داشته ایم. در پروتکلهای امسال دو مطلب برای ما بسیار اهمیت داشت؛ نخست فاصله گذاری اجتماعی بوده است.


وجود کمتر از 100 دانش آموز در هر حوزه امتحانی

رعایت فاصله اجتماعی در حوزه ها

مدیر کل دفتر سلامت وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه در گذشته ۴۰۰۰ حوزه امتحانی در پایه دوازدهم داشتیم که امسال بیش از ۲۷۰۰ حوزه به آن افزوده است اظهار داشت: حالا 6700 حوزه در سطح کشور داریم. ۶۴۰ هزار دانش آموز پایه دوازدهم داریم و به طور متوسط در هر حوزه امتحانی کمتر از صد دانش آموز داریم که البته در بعضی مناطق ممکنست به سبب گنجایش سالن ها جمعیت بیشتر هم باشد ولی در بعضی حوزه ها ۶۰ تا ۷۰ نفر باشد. فاصله صندلی ها از همدیگر از هرطرف حدودا دو متر در نظر گرفته شده و هر دانش آموز در فضای فیزیکی چهار مترمربعی قرار دارد.


برگزاری امتحانات در فضای باز حوزه هایی که امکانات لازم را دارند

محسن بیگی اضافه کرد: دوم تهویه سالن ها است که امسال در وضعیت بهتری قرار گرفته اند و حوزه هایی انتخاب شده اند که امکان ورود و خروج هوا را داشته باشند. همین طور تاکید کردیم هرجایی که امکان برگزاری آزمون در فضای باز وجود دارد این کار صورت بگیرد تا از دغدغه ها کاسته شود.


خانواده ها و دانش آموزان برای رفت و آمد دانش آموزان همکاری کنند

امکان ورود به جلسات امتحانی از نیم ساعت پیش از شروع امتحانات

مدیرکل دفتر سلامت وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به پرسش دیگری درباره رفت و آمد دانش آموزان به حوزه های امتحانی نهایی گفتد: به همکاری عوامل اجرائی، دانش آموزان و خانواده های آنان برای رفت و آمد دانش آموزان نیاز داریم. به جد سفارش کردیم که تجمع قبل و پس از ورود به سالن های امتحانی مدیریت شود و زمان ورود به سالن را گسترده تر اعلام کردیم و از نیم ساعت پیش از آزمون امکان ورود به سالن وجود دارد تا این ورود تدریجی باشد.نهمی ها در مدارس خودشان امتحان می دهند

تراکم جمعیت در جلسات امتحانی برای این مقطع نداریم

وی اضافه کرد: در پایه نهم نیز امتحانات بصورت مدرسه ای برگزار می گردد و آنجا حوزه امتحانی نداریم. بدین سبب تراکم در حوزه های امتحانی این پایه کم و حدود صفر است برای اینکه در هر مدرسه و کلاسی میانگین ۲۰ تا ۳۰ دانش آموز حضور دارند. در پایه نهم یک میلیون و ۱۳۰ هزار دانش آموز داریم.


وجود مراقبان بهداشتی در حوزه های امتحانی

ارائه کدملی دانش آموزان به وزارت بهداشت

محسن بیگی با اعلان اینکه در حوزه امتحانی پایه دوازدهم علاوه بر ناظران امتحان، یک نفر مراقب سلامت در حوزه نظارت کافی را دارد و از طرف شبکه های بهداشتی درمانی دانشگاه علوم پزشکی کشور نیز این نظارت ها صورت می گیرد، درباره دانش آموزانی که در حین آزمون علایم کرونا از خود بروز می دهند اظهار داشت: ما یک سری شرایط را از قبل پیش بینی کرده ایم. کد ملی تمام دانش آموزان شرکت کننده در آزمون را در اختیار وزارت بهداشت قرار می دهیم که در سامانه ماسک وضعیت آنان چک خواهد شد و هر دو روز یک دفعه موارد کرونا مثبت را اعلام می کند.


دانش آموزان مبتلا به کرونا در قرنطینه و یا نوبت شهریور آزمون می دهند

تدابیر لازم برای ایمنی دانش آموزان دارای بیماری زمینه ای

وی در برنامه انتهای الوند شبکه دو سیما اضافه کرد: عملا این دانش آموزان و یا موارد مشکوک به کرونا در کنار دیگر بچه ها امتحان نمی دهند که می توانند یا در فضای قرنطینه آزمون بدهند و یا در شهریور در آزمون شرکت نمایند.
مدیر کل دفتر سلامت وزارت آموزش و پرورش اشاره کرد: کسانی که بیماری زمینه ای داشته و ریسک مبتلاشدن دارند مثلا مبتلا به دیابت و غیره هستند اینها هم در فضای جداگانه و انفرادی امتحان می دهند. همین طور در خوداظهاری هر فردی که اعلام نماید هنگام برگزاری امتحانات علائمی از کرونا دارد جداگانه امتحان می دهد.
منبع:

1400/02/20
23:31:10
0.0 / 5
484
تگهای خبر: آموزش , ایمنی , درمان , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس