رئیس آتش نشانی شیراز تشریح كرد:

جزئیات یك حادثه آتشسوزی در شیراز

جزئیات یك حادثه آتشسوزی در شیراز به گزارش ال مور فارس رئیس سازمان آتش نشانی شهرداری شیراز، ضمن اشاره به وقوع یک حادثه آتشسوزی در خانه ای قدیمی که بعنوان انبار استفاده می شد، جزئیات این رخداد را شرح داد.


محمدهادی قانع با اشاره به اینکه حادثه حریق، ساعت ۵ و ۴۲ دقیقه بامداد چهارشنبه ۲۹ اردیبهشت به ۱۲۵ اعلام شد، محل وقوع این حادثه را چهارراه خیرات (مرکز شهر شیراز) اعلام و افزود: بلافاصله پس از اعلام وقوع حریق، ظرف مدت ۲ دقیقه ۲۵ آتش نشان در چارچوب هشت تیم خودرویی، شامل اطفائی، امدادی و تانکر آبرسان در محل حاضر بودند.
به گزارش ال مور به نقل از آتش نشانی شیراز، قانع اظهار داشت: در این حادثه خانه ای قدیمی به مساحت ۳۰۰ متر با سقف شیروانی و پوشیده از تیرهای چوبی، که به شکل غیر مجاز به انبار و محل نگهداری مبلمان اداری تبدیل گشته بود، گرفتار حریق شد.
او با یادآوری این که در زمان وقوع حادثه کسی در محل حضور نداشت، اظهار داشت: شدت حرارت و شعله های آتش با عنایت به نوع خانه و مواد موجود در آن، کار نفوذ و اطفای حریق را با مشکلاتی روبرو کرد اما در نهایت، آتش نشانان با استفاده از تکنیک هایی مناسب، با تخریب بخشی از سقف و دیوار، آبرسانی به کانون را امکانپذیر و آتش را خاموش کردند.
قانع مدت زمان اجرای این عملیات را ۳ ساعت اعلام و افزود: علیرغم هشدارهای فراوان متاسفانه برخی افراد بدون در نظر گرفتن ایمنی جان شهروندان مبادرت به تغییر کاربری منازل مسکونی خصوصا در بافت قدیمی و فرسوده کرده و به واسطه نبود استانداردها و رعایت نکردن نکات ایمنی لازم، زمینه ساز حوادث و زیانهای ناشی از این دست حوادث می شوند.
رئیس سازمان آتش نشانی شیراز به شهروندان سفارش کرد که در صورت بروز هرگونه حادثه ضمن حفظ خونسردی و همزمان با دور شدن از محل حادثه مراتب را سریعا از راه تماس با تلفن۱۲۵ به ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شیراز اطلاع دهند.
به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، طی سالهای گذشته بارها رسانه ها در مورد ضرورت ورود دستگاههای ذیربط به بحث انتقال کارگاه ها و مشاغل و پیشگیری از تبدیل ساختمان های مسکونی به انبار، در نقاط مرکزی و بافت فرسوده و قدیمی شیراز، اخطار داده بودند؛ این در حالیست که بخش اعظمی از ساختمان های موجود در مرکز شیراز که فاقد امکان سکونت بوده، حالا به انبار یا حتی کارگاه مشاغل مختلف شامل مبل و تجهیزات چوبی، پوشاک، لوازم برقی، خانگی و... شده است.


منبع:

1400/02/29
19:47:47
0.0 / 5
524
تگهای خبر: ایمنی , پوشاك , خدمات , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس