به آستانه روز جهانی دوچرخه در منطقه ۱۳ صورت گرفت:

دوچرخه سواری توان یابان در بوستان جنگلی سرخه حصار

دوچرخه سواری توان یابان در بوستان جنگلی سرخه حصار ال مور: به مناسبت فرارسیدن سوم ژوئن 2021 برابر با 13 خرداد 1400، روز جهانی دوچرخه، همایش و رویداد دوچرخه سواری افراد دارای معلولیت در امتداد شعار ˮ تهران، شهری برای همه ˮ از طرف معاونت حمل و نقل ترافیک در بوستان جنگلی سرخه حصار اجرا شد.


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، مجتبی شکری، شهردار منطقه ۱۳، یکی از مهم ترین اهداف مدیریت شهری را دستیابی به عدالت اجتماعی بوسیله ایجاد توازن در بهره مندی از فضاهای شهری برای همه شهروندان همچون معلولان و توانیابان درپی شعار " تهران، شهری برای همه " اعلام نمود و اضافه کرد: بر این اساس، اتخاذ تمهیداتی از قبیل برگزاری همایش، دوره های آموزشی و... زمینه را برای حضور افراد داری معلولیت در اجتماع، افزایش اعتماد به نفس و بهبود روحیه و نشاط این عزیزان بعنوان بخش بزرگی از جامعه ما فراهم می آورد.
وی با اشاره به برگزاری رویداد دوچرخه سواری ویژه افراد دارای معلولیت به همت معاونت حمل و نقل ترافیک و همکاری هیات ورزش های جانبازان و معلولین در بوستان جنگلی سرخه حصار افزود: در این رویداد شهروندان توان یاب و خانواده هایشان با حضور در بوستان جنگلی سرخه حصار ضمن در دست داشتن پلاکارد و بنر از همه خواستند "هوای دوچرخه سواران شهر را داشته باشند" تا این عزیزان هم بتوانند علاوه بر بوستان ها در معابر شهری از دوچرخه بعنوان مد حمل و نقل پاک بهره مند شوند.

شهردار منطقه۱۳ افزود: هرچه میزان استفاده از دوچرخه در بین افراد دارای معلولیت افزایش یابد، سلامت جسمی و فکری آنان بهبود خواهد یافت، از ین جهت، تمهیداتی از طرف معاونت حمل و نقل و ترافیک منطقه ۱۳ برای این گروه اختصاص یافت، بدین ترتیب که، پنجشنبه های هر هفته توان یابان می توانند در بوستان جنگلی سرخه حصار، دوره های آموزشی دوچرخه سواری را گذرانده و تمرینات خودرا انجام دهند.

شکری با اعلان اینکه رویداد دوچرخه سواری با استقبال گروه های توانیاب رو به رو شد تصریح کرد: افراد حاضر در این مراسم همین طور مسائل و موضوعات خودرا از قبیل راه اندازی خانه دوچرخه و پیست دوچرخه سواری ویژه توان یابان با مسئولان معاونت حمل و نقل ترافیک منطقه در بین گذاشتند تا ضمن بررسی پیشنهادات، به درخواست هایی که امکان اجرائی شدن دارند، رسیدگی شود.
طبق گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۳، در آخر مراسم، جوایزی به رسم یادبود توسط معاون حمل و نقل ترافیک منطقه به گروه های دوچرخه سواری حاضر در مراسم اهدا شد.
گفتنی است، بنا بر اعلام سازمان ملل، سوم ژوئن از سال ۲۰۱۸ بعنوان "روز جهانی دوچرخه سواری" نامگذاری شده و و از تمامی فعالان فرهنگ دوچرخه سواری خواسته شد که در این تاریخ، نخستین روز زندگی خودرا با دوچرخه تجربه نمایند تا حفظ محیط زیست و سلامت در جامعه پوشش همگانی یابد. از ین جهت، سوم ژوئن ۲۰۲۱ برابر با ۱۳ خرداد ۱۴۰۰، بعنوان چهارمین سال دوچرخه سواری گرامی داشته می شود.
منبع:

1400/03/08
23:22:07
0.0 / 5
413
تگهای خبر: آموزش , جامعه , جشن , زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس