از خودرو های احتیاط آتش نشانی چه می دانید؟

از خودرو های احتیاط آتش نشانی چه می دانید؟ به گزارش ال مور در مواردی خودرو های آتش نشانی مثل سایر خودرو ها گرفتار اشکال می شوند. وقتی ایرادی در کارکرد خودرو پیدا می شود آنرا به تعمیرگاه اعزام می کنند. با اعزام شدن خودرو های آتش نشانی به تعمیرگاه و کاهش تعداد خودرو های مستقر در یک ایستگاه آتش نشانی، کارکرد ایستگاه کاسته می شود، ازاین رو هنگامی که یک خودرو به تعمیر گاه اعزام می شود، آتش نشانی برای عرضه مستمر خدمات، خودروی جایگزینی را به ایستگاه اعزام می کنند.


مازیار کربلایی در گفت و گو با ایسنا، در اینباره اظهار نمود: خودرو های آتش نشانی خودرو های استراتژیک است و هر ایستگاه تعداد مشخصی خودرو دارد.
وی ادامه داد: اگر خودرویی احتیاج به تعمیر داشته باشد بطور قطع باید به تعمیرگاه اعزام شود و همین اعزام شدن خودرو به تعمیرگاه باعث کاهش تعداد خودروهای یک ایستگاه می شود. طبیعتا اگر تعداد خودرو های یک ایستگاه کاهش پیدا کند کارآیی آن ایستگاه هم کاسته می شود. ازاین رو برای پیشگیری از کاهش کارآیی در زمانی که ایرادی برای یکی از خودرو ها به وجود می آید بلافاصله برای ایستگاه، خودروی جایگزین اعزام می شود.
مدیر فنی، خودرویی و تجهیزات آتش نشانی تهران اظهار داشت: کاهش تعداد خودرو های حاضر در یک ایستگاه کارآیی آن ایستگاه را می کاهد. ازاین رو زمانی که ایرادی در یکی از خودرو ها به وجود می آید بلافاصله برای ایستگاه مربوطه خودروی جایگزین اعزام می شود.
کربلایی با اعلان اینکه به این دسته از خودرو های سازمان آتش نشانی، خودرو های احتیاط یا پشتیبانی گفته می شود؟ اظهار نمود: با اعزام خودروی جایگزین پتانسیل یک ایستگاه برای انجام عملیات حفظ می شود. این خودرو ها مشابه سایر خودرو های سازمان آتش نشانی هستند، از طرفی باید برای تعمیرات خودرو هم زمان مناسبی اختصاص داد و اگر کاهش خودرو در ایستگاه باعث شود که با سرعت بیشتری یک خودرو را تعمیر نماییم بعدا گرفتار مشکلاتی خواهیم شد. برای تعمیر یک خودرو باید زمان کافی وجود داشته باشد تا تعمیرات با دقت و وسواس صورت گیرد.
وی با اعلان اینکه در مورد تعمیرات خودرو های آتش نشانی باید وسواس زیادی به خرج داد اظهار داشت: اگر خودرویی گرفتار مشکل باشد و با دقت تعمیر نشود بعدا حادثه ساز می شود. بعنوان مثال اگر ترمز یکی از خودرو ها گرفتار اشکال باشد حتما باید توسط مهندسان بازدید، تعمیر و سپس باید تست شود و بعد از تستش در خدمت عملیات قرار گیرد.
مدیر فنی، خودرویی و تجهیزات آتش نشانی تهران در مورد تعداد خودروهای احتیاط سازمان آتش نشانی اظهار داشت: در هشت منطقه عملیاتی تعدادی خودروی احتیاط داریم، این خودروها برای این در نظر گرفته شدند که اگر به هر علتی خودرویی از ایستگاه رفت، بتوانیم جایگزین نماییم.
1400/03/11
10:45:51
0.0 / 5
555
تگهای خبر: خدمات , مد
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس