رئیس سازمان تعلیم و تربیت كودك انتخاب گردید

رئیس سازمان تعلیم و تربیت كودك انتخاب گردید در دومین جلسه هیات امنای سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک؛ با پیشنهاد وزیر آموزش و پرورش، ˮعلیرضا حاجیان زادهˮ بعنوان رئیس سازمان تعلیم و تربیت کودک انتخاب گردید.


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، محسن حاجی میرزایی در دومین جلسه هیات امنای سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک با اشاره به اینکه ایده توجه به تعلیم و تربیت کودکی مورد توجه اغلب کشورها بوده است، اظهار نمود: این مورد شاید در ایران کمتر مورد توجه عمیق قرار گرفته است که با فرمایشات رهبری و پیگیری شورایعالی انقلاب فرهنگی این مورد در دستورکار قرار گرفت و ساماندهی مهدهای کودک و توسعه این مأموریت برای افرادی که در این سنین هستند، بعنوان مأموریت این سازمان تعریف شد.
وی ادامه داد: اساسنامه این سازمان به تصویب شورایعالی انقلاب فرهنگی رسیده و اقداماتی جهت راه اندازی آن انجام شده است بنابراین حالا باید درباره انتخاب رئیس تصمیم می گرفتیم.
حاجی میرزایی بیان نمود: برپایه ۳معیار مشخص دنبال افرادی بودم که برای این سازمان پیشنهاد کنم یک معیار این است که فرد باید در حوزه تعلیم و تربیت کودک کار کرده باشد و حوزه و لزوم های آنرا بشناسد، معیار دیگر این است که این سازمان جدیدالتاسیس است و نیازمند مدیر کاردان و باتجربه است بنابراین فرد انتخاب شده باید توانایی اداره و تاسیس این سازمان را داشته باشد.
وزیر آموزش و پرورش در مورد شاخص سوم اظهار داشت: رئیس این سازمان باید آموزش و پرورش را بشناسد برای مجموعه این خصوصیات افراد زیادی داشتیم که درنهایت به آقای حاجیان زاده رسیدیم.
وی اعلام نمود: حاجیان زاده سابقه کار برای کودکان و مجلات رشد را دارد و در این حوزه فعالیت نموده است. او مدتی در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بوده است و جز مدیران شناخته شده و خوش نام آموزش و پرورش است بنابراین پیشنهاد من علیرضا حاجیان زاده است.
علیرضا حاجیان زاده دبیر ستاد همکاریهای حوزه علمیه و آموزش و پرورش هم بعد از سخنان وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: سال هاست با عناصر در ارتباط با کودک آشنایی نزدیکی دارم و اطلاعاتی را در این عرصه کسب کرده ام.
وی افزود: کودکان باید در خانواده تربیت شوند و توانمندسازی خانواده ها یکی از عناصر جدی این سازمان خواهد بود. مربیان هم اثرات خوبی بر روی کودک دارند و انتخاب و توانمندسازی آنان مهم می باشد.
حاجیان زاده اظهار داشت: به علت آشنایی بنده با وزارت آموزش و پرورش تعامل با بخش های مختلف وزارت خانه برایم آسان است و باید این تعامل ادامه دار باشد.
او همینطور در ادامه تصریح کرد: بهره مندی از ظرفیت های موجود کشور را جز اصلی برنامه ها و سیاست های خود می دانم، تمرکز بر سیاست گذاری، راهبری و هدایت اصل دوم برنامه های من است، این سازمان باید دانش محور باشد و نیروهای خلاق و متخصص را جذب نماید.
حاجیان زاده نوع مدیریت در این سازمان را پروژه محور و مسئله محور دانست و اعلام نمود جهت راه اندازی این سازمان باید اولویت ها و تولید محتواهای مشخصی را تدوین کرد. همینطور تنظیم استانداردهای لازم را برای مهدکودک ها حائز اهمیت می دانم.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، گفتنی است در این نشست ضمن این که افراد حاضر به بیان دیدگاه ها و نقطه نظرات خود برای انتخاب رئیس سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک پرداختند، برای انتخاب حاجیان زاده بعنوان رئیس سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک از جانب اعضای هیات امنای سازمان رای گیری صورت گرفت و درنهایت با اکثریت آرا علیرضا حاجیان زاده بعنوان رئیس سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک انتخاب شد.
منبع:

1400/03/19
23:48:17
0.0 / 5
392
تگهای خبر: آموزش , توسعه , تولید , جوانان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس