اخطار سازمان جهانی بهداشت به گسترش كرونای دلتا در تمامی كشورها

اخطار سازمان جهانی بهداشت به گسترش كرونای دلتا در تمامی كشورها دبیر کل سازمان جهانی بهداشت (WHO) با اشاره به اینکه سویه دلتای کرونا در ۹۸ کشور شناسایی شده است، اخطار داد: این سویه به سرعت درحال تبدیل شدن به گونه غالب در خیلی از کشورهاست.به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، "تدروس آدهانوم" - دبیر کل سازمان جهانی بهداشت - در یک کنفرانس مطبوعاتی تصریح کرد: سویه دلتای کروناویروس که دست کم در ۹۸ کشورجهان گسترش پیدا کرده، به سرعت درحال تبدیل شدن به گونه غالب در خیلی از کشورهاست.

به گفته دبیر کل سازمان جهانی بهداشت، جهان در دوره خطرناکی از همه گیری بیماری کووید-۱۹ قرار دارد که با سویه های مسری تر کروناویروس همچون دلتا مواجه می باشد. این سویه به سرعت درحال تبدیل شدن به گونه غالب در خیلی از کشورهاست.

آدهانوم اضافه کرد: سویه دلتا خطرآفرین است و روند تکامل و جهش یافتن آن ادامه دارد، بنابراین لزوم دارد تا پیوسته مورد ارزیابی قرار بگیرد و با واکنش های بموقع مواجه شود. هم اکنون این سویه از ویروس در دست کم ۹۸ کشور شناسایی شده و به سرعت در کشورهایی با میزان واکسیناسیون گسترده و محدود گسترش پیدا کرده است.

وی بر برابری توزیع واکسن، تجهیزات حفاظتی و دیگر اقدامات پیشگیری کننده همچون استفاده از ماسک و رعایت فاصله فیزیکی برای مهار همه گیری تصریح کرد.

به گزارش ال مور به نقل از هندو بیزینس لاین، دبیرکل سازمان جهانی بهداشت از رهبران کشورهای جهان درخواست کرده است که تا آخر ماه سپتامبر سالجاری ۱۰ درصد جمعیت خود و تا سال آینده، ۷۰ درصد جمعیت خویش را در مقابل بیماری کووید-۱۹ واکسینه کنند. واکسیناسیون بهترین راه برای کند ساختن روند پیشرفت بیماری، نجات جان انسان ها، بهبود اقتصاد جهانی و پیشگیری از ظهور سایر انواع خطرناک ویروس می باشد.
1400/04/12
17:10:25
0.0 / 5
385
تگهای خبر: آینده , ساخت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس