استاندار تهران:

تفاوت پیك پنجم كرونا نسبت به پیك های گذشته در افزایش آمارهاست

تفاوت پیك پنجم كرونا نسبت به پیك های گذشته در افزایش آمارهاست استاندار تهران با اشاره به افزایش آمار بیماران سرپایی، بستری ها و فوتی ها بصورت همزمان اشاره کرد: پیک پنجم کرونا ویروس با سایر پیک ها از لحاظ افزایش همزمان آمارها متفاوت می باشد.


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، انوشیروان محسنی بندپی در جلسه ستاد مبارزه با کرونا استان تهران اظهار داشت: پیک پنجم کرونا ویروس با همه پیک های گذشته متفاوت می باشد. نوع ویروس دلتا که درحال چرخش در کشور است بیماری زایی، میزان بیماران سرپایی، بستری ها و فوتی های ناشی از آن هر سه همزمان درحال افزایش است در حالی که در پیک های گذشته چنین نبوده که هر سه با هم افزایش داشته باشند.
وی اضافه کرد: در نوزدهم ماه جاری در استان تهران ۱۶۹۱ نفر بستری داشته ایم که ۹۷۱ نفر ترخیص شدند، اما امروز بیستم ۱۸۵۲ نفر بستری داشته ایم که ۱۱۱۴ نفر ترخیص شدند. این زنگ خطری است که باید تفکری جدید را حاکم نماییم.
وی افزود: اگر اثربخشی درمانگاه های سرپایی را مشاهده کردیم باید نسبت به این مساله توجه ویژه داشته باشیم. دو فرماندار ورامین و پردیس در استان تهران با آنکه واکسن زده اند گرفتار این بیماری شده اند. پس سازمان های بیمه گر باید موظف باشند نسبت به هزینه های تزریق آمپول رمدسیور پرداخت ها را بموقع انجام دهند. منابع دیگری از وزارت بهداشت و دولت برای این مساله اختصاص یابد. در گزارش روز شنبه ستاد ملی مقابله با کرونا به سبب آنکه تست های PCR نسبت به پیش از نصف هم کمتر شده اعلام گردید در یک استانی تعداد مبتلایان کاهش پیدا کرده در حالی که در تهران روزانه ۴۰۰ تا ۵۰۰ بیمار بستری اضافه می شود. باید تست های PCR فراگیر شود تا تشخیص ها بموقع صورت گیرد.

بندپی درباب واکسیناسیون نیز اظهار داشت: در روز شنبه فاصله گذاری اجتماعی تهران ۷۲ درصد بوده، باید نسبت به مسائلی که در وزارت بهداشت روی می دهد حساس تر باشیم. نه این که آمارسازی نماییم و از طرف دیگر نیز نباید عدم اتخاذ تصمیم های نادرست را به گردن استان بیندازند.
استاندار تهران اشاره کرد: هر چه مقاطع سنی برای واکسیناسیون پایین تر می آید جمعیت آنها بیشتر می شود. پس تصمیم گرفته شد که مقاطع سنی بصورت دو ساله شود اما به ناگهان در سامانه ۶۵ سال به بالا را اعلام نمودند. وقتی این مساله اعلام می شود مگر امکان دارد که واکسن برای ۶۵ سال به بالاها تزریق نشود. این در حالیست که ۴۴۸ هزار نفر ۶۵ سال به بالا داریم اما فعلا ملاک برای تزریق واکسن ۶۸ سال به بالا باید باشد.
وی افزود: برای جا مانده های ۷۰ سال به بالا نیز هر یک از دانشگاه های علوم پزشکی باید یک مرکز را برای آنها اختصاص دهد تا این افراد قاطی جمعیت نشوند. حداقل در شهر تهران این کار باید صورت گیرد.
استاندار تهران با تاکید بر این که نباید فاصله گذاری اجتماعی نادیده گرفته شود، اضافه کرد: فرودگاه ها و مراکز مسافربری برون شهری از مکان هایی است که نسبت به رعایت پروتکلهای بهداشتی درصد پایین تری دارند. پس باید به مسئولین آنها تذکر لازم داده شود. امیدواریم با هماهنگی و هم افزایی انجام شده و تشدید نظارت ها توسط نیروی انتظامی با همکاری گروه های صنفی نسبت به مدیریت بیماری اقدام گردد. همین طور ۸۰ مرکز واکسیناسیون اگر واکسن به آنها داده شود آمادگی دارند که کار واکسیناسیون را با سرعت بیشتری انجام دهند.1400/04/22
20:17:18
0.0 / 5
352
تگهای خبر: بیمه , درمان , مد
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس