رئیس سازمان اورژانس كشور:

130 هزار بیمار گرفتار سكته قلبی نجات یافتند

130 هزار بیمار گرفتار سكته قلبی نجات یافتند ال مور: لرستان رییس سازمان اورژانس کشور اظهار داشت: با بهره گیری از دستگاه تله کاردیولوژی، تا حالا 130 هزار بیمار گرفتار سکته نجات یافتند.


پیرحسین کولیوند در گفت و گو با ایسنا از تولید دستگاه تله کاردیولوژی برای خدمت به بیمارانی که گرفتار سکته حاد قلبی شدند آگاهی داد و اضافه کرد: هم اکنون چهار شرکت داخلی با توان خود مبادرت به تولید این دستگاه کرده اند و توانسته اند خدمات بسیار بهادار ای را به این دسته از بیماران عرضه کنند.
وی افزود: بیمارانی که گرفتار سکته حاد قلبی می شوند ۹۰ دقیقه فرصت دارند که فورا تحت بررسی و درمان قرار گیرند و در صورت بسته شدن عروق کرونر قلب نسبت به باز کردن آن عروق اقدام گردد.
رییس سازمان اورژانس کشور اظهار داشت: چنانچه این فرصت از دست برود قلب گرفتار لطمه جدی شده می شود و قدرت انقباض آن کاهش پیدا می کند.
کولیوند بیان کرد: با توجه به این تجهیزات و تیم های تخصصی تا حالا ۱۳۰ هزار نفر کمتر از زمان ۶۰ دقیقه از این خدمات استفاده و نجات یافتند.
وی درباب مبتلایان به سکته های حاد مغزی اظهار داشت: برای این بیماران با بهره گیری از دارو و تجهیزات مشابهی خدمات بهادار ای ارائه شده که البته اورژانس هوایی نیز در نجات جان اینگونه بیماران خیلی موثر بوده است.




منبع:

1400/04/30
11:27:19
0.0 / 5
194
تگهای خبر: تولید , خدمات , درمان , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس