پایش ماهواره ای فروریزش زمین در تهران

پایش ماهواره ای فروریزش زمین در تهران ال مور: رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران از فعالسازی سامانه ماهواره ای پایش و پیش بینی فروریزش زمین در تهران آگاهی داد.رضا کرمی محمدی در گفت و گو با ایسنا، با اعلان اینکه سعی کردیم تا تجهیزات زیرساختی را در این دوره از مدیریت شهری برای سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران افزایش دهیم، اظهارکرد: رویکرد و اولویت اصلی ما افزایش تاب آوری پایتخت در مقابل حوادث مختلف و پیش بینی و پیش گیری از خسارات ناشی از حوادث طبیعی نظیر سیل، زلزله، توفان و... است.

وی با اعلان اینکه با آماده سازی زیر ساخت ها اکنون ۱۷۳ دستگاه سنسور حوادث شهر تهران از زلزله گرفته تا سیل و طوفان و... را پایش می کنند، اظهار داشت: البته تعداد این حسگرها باید افزایش هم پیدا کند. ما توانستیم خیلی از این سامانه ها را در همین دوره از مدیریت شهری و برای نخستین بار در تهران راه اندازی نماییم و سامانه های دیگر را نیز تا چند برابر افزایش دادیم اما لازم است همچنان به این موارد توجه ویژه ای شود.

کرمی درباره پایگاه ها و سوله های مدیریت بحران نیز اظهارکرد: هم اکنون تعداد این پایگاه ها و سوله ها ۱۰۳ مورد است که روند ساخت و تکمیل هفت مورد دیگر در حال انجام می باشد. از این هفت مورد سه مورد تا اختتام مرداد تکمیل می شود و به بهره برداری خواهد رسید و چهار مورد دیگر نیز در آینده نزدیک افتتاح می گردد.

رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران همین طور از فعال سازی سامانه ماهواره ای پایش و پیش بینی فروریزش زمین در تهران آگاهی داد و اظهار داشت: این سامانه با پایش های انجام شده مبادرت به اعلام هشدار احتمالی پیرامون فروریزش در مناطق مستعد می کند و علاوه بر آن مناطق مستعد فروریزش نیز از طرف این سامانه با دقت و بطور ویژه رصد می شود.

وی با اعلان اینکه حرکت تهران به سمت شهری تاب آور شروع شده است، اظهارکرد: در شهر تاب آور باید زمینه مشارکت مردم در مدیریت بحران نیز فراهم گردد و ما در همین راستا مبادرت به تقویت گروه های دوام کردیم علاوه بر آن با ایجاد سامانه های آموزش آنلاین و برگزاری جشنواره ها و مسابقات مختلف سعی کردیم تا نگاه به مدیریت بحران به داخل خانواده ها و محلات برود؛ اقدامی که نتایج مثبتی هم داشته است.

منبع:

1400/05/02
12:56:36
0.0 / 5
316
تگهای خبر: آموزش , آینده , جشن , جشنواره
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس