عضو كمیسیون آموزش مجلس در گزارش ال مور:

تعیین تکلیف لایحه رتبه بندی معلمان طی ماه جاری

تعیین تکلیف لایحه رتبه بندی معلمان طی ماه جاری به گزارش ال مور خراسان شمالی عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه تکلیف لایحه رتبه بندی معلمان طی ماه جاری مشخص می شود، اظهار داشت: اجرای لایحه رتبه بندی معلمان، مهم ترین اقدام ۵۰ ساله آموزش و پرورش ایران است.


محمد وحیدی در گفتگو با ایسنا، ضمن اشاره به این که برای اجرای لایحه رتبه بندی امسال ۲۵ هزار میلیارد تومان اختصاص پیدا می کند، اظهار نمود: به میزان توانایی مالی دولت، طرح رتبه بندی معلمان اجرا می شود و اعتبارات در ارتباط با این طرح در سال ۱۴۰۱ هم در مجلس بررسی خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه طرح رتبه بندی معلمان مهم ترین اقدام ۵۰ ساله آموزش و پرورش ایران است، تاکید کرد: طرح رتبه بندی معلمان تزاحمی با نظام پرداخت حقوق سایر کارمندان ندارد و این اطمینان را به کارمندان می دهیم طرح رتبه بندی معلمان به معنای عدم توجه به سایر کارکنان دولت نیست.
وحیدی ضمن اشاره به این که اجرای رتبه بندی معلمان به معنای توجه به نسل های آینده کشور است، اضافه کرد: ظرفیت تولید علم و دانش از راه معلم به دانش آموزان منتقل می شود و این مورد نشان دهنده اهمیت اجرای رتبه بندی معلمان است.
نماینده مردم بجنورد، مانه و سملقان، راز و جرگلان، گرمه و جاجرم در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: لایحه رتبه بندی معلمان هفته آینده در مجلس بررسی می شود و تعیین تکلیف این لایحه در آذرماه مشخص می شود.
عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای تصریح کرد: مجلس فرصت شایستگی را در درون نهاد تعلیم و تربیت کشور پایه گذاری می کند و رئیس جمهور هم دولت را مکلف به اجرای این لایحه می کند.
او در آخر خاطرنشان کرد: اگر گروهی مخالف اجرای این طرح هستند به معنای عدم درک مناسب افراد است؛ این طرح در خیلی از کشورهای دنیا در حالِ اجرا است که اهمیت بسیاری هم دارد.
منبع:

1400/09/02
16:24:44
0.0 / 5
313
تگهای خبر: آموزش , آینده , تولید , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس