وزیر آموزش و پرورش:

برای مکتب شهید سلیمانی باید مدرسه سازی نماییم

برای مکتب شهید سلیمانی باید مدرسه سازی نماییم به گزارش ال مور کرمان وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: شهید سلیمانی مکتب داشت و برای این مکتب باید مدرسه ای تاسیس شود و این اردوگاه می تواند مدرسه شهید سلیمانی برای ایجاد سواد چند بعدی باشد.یوسف نوری غروب امروز ۱۴ دیماه در جلسه شورای آموزش و پرورش استان کرمان اظهار داشت: دولت مردمی برای قوی شدن احتیاج به ساز و کارهایی دارد که یکی از آنها استفاده از ظرفیت شورای آموزش و پرورش است.

وی افزود: تنها دستگاهی که مطابق قانون خارج از شمول است، آموزش و پرورش می باشد.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه مشارکت مردم فواید زیادی دارد و در ادامه خاطرنشان کرد: تبدیل هنرستان رضوان به اردوگاه آموزشی_فرهنگی_ تربیتی مشکل قانونی زیادی ندارد.

وی اضافه کرد: شهید سلیمانی مکتب داشت و برای این مکتب باید مدرسه ای تاسیس شود و این اردوگاه می تواند مدرسه شهید سلیمانی برای ایجاد سواد چند بعدی باشد.

یوسفی اظهار داشت: دانش درستی ارائه نمایید و مفاهیم را به درستی منتقل کنید تا فضیلت و مهارت در فرد ایجاد شود ضمن آنکه به اخلاق هم توجه گردد.

علی زینی وند استاندار کرمان هم در این نشست اظهار داشت: کرمان، استان گسترده ای است باآنکه در حوزه آموزش جایگاه خوبی داریم اما در حوزه زیرساخت ها و فضای آموزشی از میانگین کشور پایین تر است هرچند دولت ها و خیرین در این سال ها اقداماتی برای بالا بردن شاخصهای آموزشی در این خطه انجام داده اند ولی باید توجه ویژه ای به استان کرمان شود.

وی شورای آموزش و پرورش را شورای موثری دانست و بیان نمود: در برخی از شبهای هفته مقاومت بیشتر از ۳۰ هزار زائر در کرمان داشتیم بنابراین به یک اردوگاه مجهز نیاز داریم و سطح آن باید بالاتر از اردوگاه باشد ازاین رو بحث اعتباری و تأمین زمین اردوگاهی مختص آموزش و پرورش برای پذیرایی از راهیان نور با همکاری مجلس شورای اسلامی و وزارت خانه و ظرفیت های استان در دستور کار قرار گیرد.

استاندار کرمان در ادامه درباره طرح ملی سواد حرکتی هم اظهار نمود: این طرح در سطح مدارس ابتدایی باید صورت گیرد و بلید شهرداری ها، فرمانداری ها و صدا و سیما امکاناتشان را در اختیار آموزش و پرورش برای ترویج آن قرار دهند.

رضا رضایی مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان هم اظهار داشت: آموزش و پرورش به تنهایی قادر به فعالیت نیست و باید همه ارگان ها به ما کمک کنند.

وی افزود: باتوجه به راه اندازی اردوی راهیان نور و سفر دانش آموز به کرمان، نیاز به اردوگاه فرهنگی داریم بنابراین درخواست دارم به کمک خیرین و وزارت خانه آنرا در کرمان راه اندازی نماییم.

محمدمهدی زاهدی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی هم در این نشست پیشنهاد کرد: با عنایت به راه اندازی راهیان نور برای زیارت مرقد سردار شهید قاسم سلیمانی راه اندازی اردوگاهی تحت عنوان اردوگاه تربیتی_فرهنگی سردار حاج قاسم سلیمانی با ظرفیت هزار نفر در کرمان اجتناب ناپذیری است.

وی در ادامه بیان نمود: کرمان در معرض ترانزیت شهروندان بیگانه است و بعضی از آنها در استان ساکن می شوند و حدود ۳۰۰ هزار نفر شهروندان بیگانه در شمال استان زندگی می کنند و با عنایت به این که باید زمینه تحصیل فرزندان این اتباع را هم فراهم نماییم بنابراین سرانه فضای آموزشی شهر کرمان حدود ۴ درصد است که کمتر از متوسط کشوری است و این زیبنده شهر کرمان نیست.

زاهدی اظهار داشت: ظرف حداکثر سه سال سرانه فصای آموزشی کرمان به متوسط کشور برسد.

وی خاطرنشان کرد: شهر کرمان با کمبود فضای هنرستان مواجه می باشد دارد و باید دبیرستان ها را به سمت هنرستان برد و باید نگاه به هنرستان ها تغییر پیدا کند.

منبع:

1400/10/14
19:01:09
0.0 / 5
254
تگهای خبر: آموزش , دستگاه , زندگی , ساخت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس