2 میلیون سند در مركز اسناد و كتابخانه ملی خراسان رضوی

2 میلیون سند در مركز اسناد و كتابخانه ملی خراسان رضوی ال مور: مشهد- مدیر مركز اسناد و كتابخانه ملی شمال شرق اظهار داشت: از سال 1388 زمان راه اندازی این مركز در خراسان رضوی تابحال 2 میلیون و 935 هزار و 295 برگ سند جمع آوری و به آرشیو ملی این مركز منتقل شده است.


اكبر شیخ روز سه شنبه در برنامه ای با عنوان 'ارتش و انقلاب' به مناسبت دهه فجر در مشهد اضافه كرد: این اسناد در قالب 35 هزار پرونده مربوط به دستگاههای اجرایی خراسان رضوی با موضوعات مختلف هستند كه برای نگهداری دائم در آرشیو ملی ساماندهی شده اند.
وی ادامه داد: اسناد زیادی از رشادتهای ارتش جمهوری اسلامی وجود دارد كه اغلب آنها به این مركز منتقل شده و امید است با همكاری فرماندهی ارتش در شمال شرق كشور بتوان این اسناد را به رشته تحریر درآورد.
جانشین قرارگاه منطقه ای شمال شرق كشور نیروی زمینی ارتش هم در این مراسم اظهار داشت: انقلاب اسلامی یك انقلاب واقعی بود زیرا مردم در آن نقش اصلی را ایفا كردند. انقلاب اسلامی یك انقلاب دینی و معنوی بود كه در راس آن امام خمینی (ره) نقش آفرینی كردند.
سرتیپ دوم مجید زارع اضافه كرد: عوامل متعددی در پیروزی انقلاب اسلامی نقش داشتند كه بخش عمده این عوامل مربوط به مردم و روحانیون می شود، مردم و روحانیون بودند كه به خیابان ها آمدند و ضد رژیم ستمشاهی قیام كردند.
معاون فرهنگی جتماعی شهرداری مشهد هم در این مراسم اظهار داشت: مهمترین بعد موفقیت نظام جمهوری اسلامی حفظ امنیت كشور بود كه در این میان نقش نیروهای مسلح و ارتش بی بدیل و انكارناپذیر است.
هادی بختیاری اضافه كرد: نظام جمهوری اسلامی در بعضی ابعاد موفق و در بعضی موارد موفقیت زیادی نداشته اما گاها قصورات و كاستیها آنقدر پررنگ و بیان می گردد كه سبب ناامیدی در جامعه می گردد. شیطان با استفاده از سخن گفتن باعث تولید فتنه در جامعه می گردد و باید بسیار مراقب بود تا این سخنان منجر به ایجاد فتنه در جامعه نشود.
خبرنگار: میترا عبداللهی **انتشار: حسین كریم زاده
7489/1858


1396/11/17
15:32:21
5.0 / 5
5290
تگهای خبر: جامعه , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس