از سوی شورای ارزشیابی هنرمندان؛

نشان درجه یک هنری به وحید اسداللهی اعطا شد

نشان درجه یک هنری به وحید اسداللهی اعطا شد ال مور: شورای ارزشیابی هنرمندان، نویسندگان و شاعران کشورنشان درجه یک هنری در رشته نوازندگی نقاره را به وحید اسداللهی اعطا کرد.به گزارش ال مور به نقل از مهر، وحید اسداللهی از نوازندگان پیشگام موسیقی منطقه آذربایجان که طی سالهای گذشته همچون هنرمندان فعال و شناخته شده نوازندگی نقاره در کشورمان بوده، نشان درجه یک هنری شورای ارزشیابی هنرمندان، نویسندگان و شاعران کشور در رشته نوازندگی نقاره را دریافت کرد.
نشان درجه یک هنری همچون گواهینامه های معتبر دارای شناسنامه در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است که بر مبنای آن آثار هنری هنرمندان بخش های مختلف در شورای ارزشیابی هنرمندان، نویسندگان و شاعران کشور بررسی و به استناد متمم آئین نامه مصوب جلسه مهر ماه سال ۱۳۸۴ شورایعالی انقلاب فرهنگی به هنرمندان اعطا می شود.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بعنوان رئیس، دبیر شورای ارزشیابی هنرمندان، نویسندگان و شاعران، نماینده سازمان برنامه و بودجه، نماینده وزارت علوم تحقیقات و فناوری و نماینده فرهنگستان هنر اعضای حقوقی شورای ارزشیابی هنرمندان، نویسندگان و شاعران کشور را می سازند.
وحید اسداللهی نیاری همچون هنرمندان شناخته شده موسیقی آذربایجان در حوزه نوازندگی نقاره است که در سال ۱۳۳۹ در خانواده ای ترک زبان و موسیقی دوست در تهران به دنیا آمد. این هنرمند از کودکی به موسیقی علاقمند شد و ریتم نوازی را با سازهای قاوال (دایره) و ناغارا آغاز کرد.
وی در ۱۴ سالگی وارد ارکسترهای حرفه ای شد و بعدها با انتشار بیشتر از ۱۵ آلبوم موسیقی بدون کلام، اجرای کنسرتهای بسیاری در ایران و دیگر کشورها و همینطور همکاری با بسیاری ازهنرمندان مطرح و سرشناس توانست تأثیر قابل ملاحظه ای در گسترش موسیقی آذربایجانی داشته باشد.


منبع:

1401/03/26
10:23:49
0.0 / 5
164
تگهای خبر: بودجه , زندگی , فرهنگ , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس