دبیركارگروه ساماندهی مد و لباس كشور:

نشان ساخت ایران بر سر در فروشگاه ها

نشان ساخت ایران بر سر در فروشگاه ها ال مور: دبیركارگروه ساماندهی مد و لباس كشور اظهار داشت طی هماهنگی های صورت گرفته قرار است ۱۰ هزار فروشگاه در سطح كشور به نشان با افتخار «ساخت ایران» مفتخر گردند و محصولات ایرانی از جمله پوشاك را به هموطنان عرضه نماید.


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، آیین اختتامیه دومین جشنواره مد و لباس ایرانی_ اسلامی استان قزوین با نام «دختران مینودری» با حضور حمید قبادی دبیركارگروه ساماندهی مد و لباس كشور و مسئولان استانی در سالن اجتماعات فرهنگ سرای بانو برگزار شد.

قبادی، دبیركارگروه ساماندهی مد و لباس كشور، در این مراسم با بیان اینكه استان قزوین در عرصه برگزاری جشنواره های مد و لباس ایرانی ـ اسلامی گام های بلندی برداشته است، اظهار كرد: اقدامات این استان در حوزه لباس و پوشاك كم نظیر بوده كه قابل تقدیر است.

وی افزود: نباید دچار جشنواره زدگی شویم چرا كه این آفتی است كه همواره ما را تهدید می كند.

قبادی با اشاره به تأكیدات مقام معظم رهبری برای ساماندهی ساختار مد و لباس ایرانی- اسلامی در كشور گفت: در سال های اخیر دغدغه لازم برای این حوزه ایجاد شده لذا باید تلاش شود با كمك و یاری طراحان، تولیدكنندگان را به سمت طرح های داخلی و متناسب با هویت ملی و دینی خود هدایت كرد.

وی ادامه داد: تلاش برای روشن بودن موتور محرك مد و لباس در كشور موضوعی است كه در دستور كار كارگروه ساماندهی مد و لباس كشور قرار دارد.

این مسئول تاكید كرد: نباید طراحان و دانشگاه های ما به سمت ساخت و طراحی پوششی بروند كه در جامعه قابلیت تولید انبوه را ندارد.

دبیركارگروه ساماندهی مد و لباس كشور با اشاره به موضوع نفوذ تصریح كرد: نفوذ و تهاجم همواره در كشور وجود داشته و در حوزه لباس نیز شاهد رخنه بیگانگان هستیم چرا كه دشمن می خواهد لباس اصیل ما را گرفته و پوششی متناسب با فرهنگ وهویت خود را بر جامعه ما غالب كند.

وی اضافه كرد: حركت در مسیر تولید پوشاك متناسب با هویت ملی و دینی به جهاد فرهنگی در مسیر اصول انقلابی نیاز دارد لذا باید در این حوزه به صورت جهادی گام برداریم.

این مسئول ادامه داد: طی هماهنگی های صورت گرفته قرار است ۱۰ هزار فروشگاه در سطح كشور به نشان با افتخار «ساخت ایران» مفتخر شوند و محصولات ایرانی از جمله پوشاك را به هم وطنانمان عرضه كند.

قبادی در پایان خاطرنشان كرد: با همت و تلاش همه جانبه به زودی شاهد قطع كامل وابستگی و استقلال در حوزه لباس خواهیم بود چراكه ایرانیان بیدار شده و به زودی بازار با ارزش و بزرگ لباس را در دست خود خواهند گرفت.

به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، در پایان این مراسم از طراحان برتر بخش های مختلف شركت كننده در دومین جشنواره مد و لباس ایرانی- اسلامی«دختران مینودری» با اهدای لوح و تندیس تقدیر شد.

 

1396/05/13
18:58:19
5.0 / 5
5047
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس