در گفت وگو با ال مور اعلام شد

سنجش سلامت 877 هزار کلاس اولی تاکنون

سنجش سلامت 877 هزار کلاس اولی تاکنون ال مور: رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور آماری از آخرین وضعیت اجرای طرح سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به دبستان ارائه کرد و اظهار داشت که بعد از سنجش اول دبستانی ها، غربالگری کودکان پیش دبستانی پنج سال تمام را شروع خواهیم کرد.


حمید طریفی حسینی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به پیشینه ۲۹ ساله طرح سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به دبستان اظهار نمود: ارتقای کیفیت و کارآمدی برنامه های آموزشی و پرورشی، شناسایی خاصیت ها و توانمندی های دانش آموزان، پیش گیری از بروز معلولیت های ثانویه، مداخلات به هنگام در سنین طلایی رشد و تعیین دقیق جایگاه آموزشی کودکان در ابتدای ورود به مدرسه همچون اهدافی است که در قالب اجرای این طرح در نظام آموزش وپرورش دنبال می شود.
وی ادامه داد: امر سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به دبستان برای سال تحصیلی جدید از خرداد ماه شروع شده است. ۱۲۰۰ پایگاه اولیه سنجش، ۸۰۰ پایگاه تخصصی و ۴۲۷ پایگاه سیار ویژه مناطق عشایری و صعب العبور امر سنجش را انجام می دهند.
رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور با اعلان اینکه پیش بینی می نماییم امسال یک میلیون و ۴۶۴ هزار و ۳۰۰ دانش آموز کلاس اولی روانه مدارس شوند اظهار داشت: از این مقدار تا ۳۱ مردادماه، برای یک میلیون و ۲۱۸ هزار و ۳۸۹ نوآموز برابر ۸۳ درصد نوبت گیری انجام شده است.
حسینی افزود: از این تعداد سنجش ۸۸۷ هزار و ۲۰ نوآموز (۶۱ درصد ) انجام شده و به خانواده ها اطلاع دادیم که می توانند ثبت نام خودرا قطعی کنند.
وی با اشاره به این که طبق برنامه ریزی های ما امر سنجش و نوبت گیری ها باید در بازه زمانی ۱۵ تا ۲۰ شهریور تعیین تکلیف شده و تمام شود اظهار داشت: بعد از اتمام سنجش کلاس اولی ها، سنجش پیش دبستانی ها را از مهرماه خواهیم داشت.
منبع:

1401/06/04
11:13:29
0.0 / 5
238
تگهای خبر: آموزش , ثبت نام , سلامت , كودكان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس