یك مسئول مطرح كرد:

حرکت وزارت نفت در راه کیفی سازی سوخت

حرکت وزارت نفت در راه کیفی سازی سوخت به گزارش ال مور، لرستان رئیس سازمان محیط زیست کشور اظهار داشت: وزارت نفت هم قول داده در بحث کیفی سازی و بهینه سازی سوخت حرکت نماید که این اتفاق در حال انجام می باشد.


علی سلاجقه، امروز دهم آذرماه در مسافرت به لرستان در جمع خبرنگاران، اظهار نمود: با عنایت به این که ما کشوری با داشته های مناسب سوخت های فسیلی در جهان هستیم حتما از آن استفاده می نماییم.
وی افزود: از فرآیندهای سوخت های فسیلی مازوت است که انباشت آن در کشور خیلی بالاست و با عنایت به شرایط تحریم شاید این ماده کمتر صادر می شود و نیروگاه های ما پایه گازسوز هستند و معمولا ما این اجازه را نمی دهیم که از آنها استفاده نمایند.
سلاجقه اظهار داشت: در شرایطی هستیم که مردم رعایت نمی کنند چراکه سوخت در کشور ما ارزان است ازاین رو نیروگاه ها ناچار هستند از سوخت کمکی استفاده نمایند.
رئیس سازمان محیط زیست کشور ضمن اشاره به این که در زمینه سوخت کمکی نسبت به سالهای قبل وضعیت بهتری داریم، افزود: تا یک هفته قبل نسبت به سال قبل حدود ۲۹.۵ درصد مازوت کمتر وارد نیروگاه های ما شده است.
وی بیان نمود: با واسطه های خودمان و تهاتری که مابین نیروگاه ها و پالایشگاه ها صورت می گیرد به سمت و سوی گازسوز شدن می رویم که از سوخت مازوت استفاده نکنیم، بعنوان مثال در نیروگاه شهید منتظری در حال انجام می باشد و از وزارت نفت خواسته ایم که این اتفاق در شازند هم بیفتد.
سلاجقه اضافه کرد: وزارت نفت هم قول داده در بحث کیفی سازی و بهینه سازی سوخت حرکت نماید که این اتفاق در حال انجام می باشد.
رئیس سازمان محیط زیست کشور در ادامه بیان نمود: در نشستی که با وزیر امور خارجه مصر داشتیم با عنایت به این که آنها هم در بحث گرد و غبار مشکل دارند، از آنها خواستیم در مجمع سازمان منطقه ای که درحال تشکیل است شرکت نمایند که از توان کارشناسی طرفین استفاده گردد.
منبع:

1401/09/10
13:27:46
0.0 / 5
234
تگهای خبر: آینده , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس