زاكانی در تجمع مردمی عزاداران فاطمی:

مسئولین کشور مکلف به کوشش و تلاش هستند

مسئولین کشور مکلف به کوشش و تلاش هستند به گزارش ال مور، شهردار تهران اشاره کرد: مسئولین کشور مکلف هستند قیام، کوشش و تلاش کنند بار اقتصادی را از روی دوش مردم سبک کنند.


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، علیرضا زاکانی در تجمع بزرگ مردمی عزاداران فاطمی در پاسداشت شهدای امنیت که در مسجد جامع نارمک برگزار شد، اظهار داشت: هزاران درود و سلام ما به تمام رهروان راه حق در طول تاریخ خصوصاً رهروان راه حق، ائمه اطهار (ع) خصوصاً حضرت زهرا (س) و تمام رهروان ایشان است.
ایشان سپس اظهار داشت: اتفاقات اخیر فراتر از فتنه است آنقدر آشکار است که دشمنان ایران قوی و انقلاب اسلامی، در پی چه هستند؛ اساس تمامی این اتفاقات این است که آنها توجه کردند که اگر انقلاب اسلامی در مرحله تحقق شعارها و آرمان های خود موفق شود آنچه بر زبان رانده و آنچه در سراسر جهان در دل ها جای گرفته را در عمل پیاده کند و به عنوان الگویی کامل به سراسر جهان بنمایاند؛ این انقلاب دیگر هیچ شکستی را پذیرا نخواهد بود.
زاکانی اشاره کرد: دشمنان، مخالف پیشرفت و قدرت ما هستند و تمام تلاش خودرا می کنند تا در این وضعیتی که جهان در آستانه یک نظم جدید و شرایط مشخصی است، رقبای خودرا از صحنه خارج کنند.
شهردار تهران افزود: سند راهبرد امنیت ملی آمریکا که چند ماه پیش متتشر شد به صراحت از چین، روسیه و ایران به عنوان رقیب، تهدید و بدیل یاد می کند.
وی ادامه داد: آنجا به صراحت عنوان می کند چین رقیب، روسیه تهدید و ایران بدیل و جایگزین ماست.
زاکانی افزود: تمام تلاش آنها این بود که نگذارند ملت ایران از این پیچ تاریخی عبور کند و تلاش کنند ایران را تجزیه کنند و اگر نتوانستند کردستان، سیستان و بلوچستان و خوزستان را کانون توطئه های خود قرار دهند و سراسر کشور را درگیر کردند؛ اما تلاش این بود تا این سه نقطه را هدف گذاری دقیق داشته باشند و بتوانند تجزیه را حاصل کار خود قرار دهند که دشمن، با سیلی محکم مردم رشید ایران و نیروهای انتظامی و بسیج نتوانستند به اهدافشان برسند.
شهردار تهران تصریح کرد: ما در عداوت دشمن شکی نداریم. ما در دشمنی دنباله ها و جیره خواران او (منافقان و دیگران) بی شک به یک شفافیتی رسیدیم و بیش از ۴۰ سال است که پرونده آنها در مقابل ملت ایران گشوده شده است.
وی اشاره کرد: ما در عدم صلاحیت رژیم کودک کش اسرائیل و رژیم کودک کش و جانی آل سعود هیچ شکی نداریم و آنها کار خودرا می کنند اما آنچه ما باید به آن دقت کنیم این است که در شرایطی که در کشور ایجاد شد؛ برای ما فرصت جدیدی را خلق کرد تا ما با دقت جامعه خودرا ببینیم.
زاکانی در بخش دیگری از صحبت های خود اظهار داشت: انقلاب اسلامی اگر در درون مستحکم باشد هیچ دشمن و حیله گری نمی تواند حریف آن شود پس دشمن عداوت؛ عدم صلاحیت و وحشیگری خودرا نمایان کرد و بارها این رویکرد نمایان شده بود و دوباره نمایان کرد.
وی ادامه داد: مهم این است که ما از این مساله یک فرصت جدی برای ایران اسلامی بسازیم. اگر آنها طمع کردند که مشکلات مردم محل اعتراض آنها قرار گیرد؛ مسئولین کشور مکلف هستند قیام، کوشش و تلاش کنند بار مردم را از روی دوش مردم سبک کنند.
شهردار تهران با اعلان اینکه دولت انقلابی امروز توجه خودرا به مسکن، معیشت، سلامت و امنیت مردم معطوف کرده است افزود: دشمنان می بینند که مشکلات زیاد است اما افق روشن است و کارکردهای اقتصادی در جهتی است که باید بار اقتصادی را از روی دوش مردم بردارند.
زاکانی اضافه کرد: معیشت، سلامت و مسکن مردم امروز تنگناهایی را برای آنها به وجود آورده است اما به لطف الهی و دولت انقلابی مسیری دنبال می شود که به کاهش این آلام و دردهای مردم منتهی می شود پس ما نباید به این مساله بسنده نماییم. باید همه قیام نماییم و تلاش و کوشش نماییم با سرعت و یک سرعت مشخص بار مردم را سبک نماییم.
ایشان سپس تصریح کرد: این تلنگرها باید ما را بیدار کند. مروم ما با بصیرت و آگاهی با دقت و با دشمن شناسی و فهم موقعیت و توجه به کلام مقام معظم رهبری با آنها همراهی نکردند؛ اما این دفعه مسئولیت ما را کم نمی کند بلکه سنگین تر می کند که چنین ملت بزرگی اگر در تنگنا هستند تلاش ما مضاعف شود که بتوان مشکلات مردم را کاهش داد.
علیرضا زاکانی اشاره کرد: این رویکرد همان همتی است که رییس جمهور ما در دستور کار خود دارد و بصورت شبانه روزی در تلاش است.
وی همین طور اظهار داشت: دشمن از غفلت قسمتی از جامعه ما بهره برد و جنگ شناختی خودرا به شکلی دنبال کرد که ما به ازای آن بتواند با نشان دادن باطل به حق و ایجاد شرایطی که شناخت مردم را تحت تاثیر قرار می دهد، مردم را با خود همراه کند.
شهر دار تهران اضافه کرد: در این شرایط نیاز به جهاد تبیین و مطالبه است، باید تلاش شود هم تبیین شود تا دشمن نتواند از غفلت ما سوء استفاده نماید و هم باید از هر مسئول و مدیری مطالبه کرد تا کارهای خودرا به درستی انجام دهند.
وی افزود: امکان دارد من مسئول در هر موقعیتی که قرار می گیرم گرفتار غفلت و خواب آلودگی شوم، اینجا جایی است که ملت و جوانان عزیز باید بنده را از غفلت خارج کنند.
زاکانی بیان کرد: وقتی بصیرت در جامعه در ابعاد مختلف و بیداری و آگاهی در لایه های متفاوت جریان داشته باشد و وقتی خدمت و پیشرفت در جامعه عیان شود آن زمان است که دشمن شکست می خورد.
وی تصریح کرد: دشمن ما به شدت علاقمند است تا نظام اسلامی را محکوم به ناکارآمدی کند و با ایجاد نارضایتی، ناامیدی و نفرت به نمادهای ایران عزیزمان، آن امر باطل خودرا پیگیری کند. ما باید چشمان خودرا باز نماییم و موضوعات را دنبال و حتی قیام نماییم و تا جایی که توان داریم رضایت مندی را در جامعه بالا ببریم. باید تلاش نماییم امید را در جامعه و افق روشن را در مقابل ملت جوانان قرار دهیم و افتخار را آنچنان در جامعه برجسته نماییم که جای جای این مملکت افتخارات برجسته خودرا به رخ دیگران بکشد.
شهردار تهران اشاره کرد: شهدایی که اولیا و عزیزان و فرزندان آنها در میان ما هستند؛ پیامشان این بود که ما مظلومانه رفتیم اما نگذاشتیم بار دیگر ناحق در جامعه ما مستولی پیدا کند و اسباب زر و زور و نفاق و شرک در دنیا، بخواهد و بتواند به نظام اسلامی که حاصل رهروان راه حق در طول تاریخ است ضربه بزند. آنها از ما انتظار دارند که تمسک به اسلام را فراموش نکنیم.
وی اظهار داشت: باید توجه و دقت و پاسداری از ایران را فراموش نکنیم و تبعیت از رهبری انقلاب را فراموش نکنیم و نسبت به ملت عزیز ایران بی تفاوت نباشیم. باید با اقتدار بایستیم اما با محبت آرمان های انقلاب را در میان خودمان دنبال نماییم که تحقق آن در دستور کار انقلاب اسلامی است.
زاکانی افزود: دشمن ما ناکام مانده است اما این ناکامی به این اندازه کافی نیست. ما باید ریشه مشکلات را در کشور خشک نماییم. ما باید بصیرت را جایگزین غفلت نماییم. باید نصرت بر مشکلات را با آسایش و دقت با ارائه خدمت شایسته به مردم و ارائه پیشرفت در جامعه جبران نماییم. این کار شدنی است و در دسترس ماست و آن چیزی است که خون بهای آن شهدای ایران عزیز است که قیمت آنها خیلی بالاست.
شهردار تهران بیان کرد: "ما سال ۹۱ محضر رهبر انقلاب رسیدیم یک جمع محدودی از عزیزان، فرماندهان و رزمندگان دوران دفاع مقدس بودند. وقتی سرلشگر ایزدی از مشکلات روز گفت و گلایه نمود رهبر معظم انقلاب فرمودند اولا مشکلات هست و هر کسی در هر جایگاهی که قرار دارد اگر درست عمل کند تمام مشکلات حل می شود."
وی تصریح کرد: "نکته دومی که مقام معظم رهبری به آن اشاره کردند این بود که پیش از انقلاب کار راحت بود اما با انقلاب کار سخت شد در جنگ به اوج سختی ها رسیدیم و بعد فرمودند جنگ با تمام سختی هایش در مقابل شرایط فعلی هیچ است. حالا سال ۱۴۰۱ است و شرایط سال ۹۱ در مقابل شرایط حالا هیچ است."
زاکانی اشاره کرد: شرایط روز به روز مشکل تر می شود مانند قله نوردی که هر لحظه ای که به فتح قله نزدیک می شود شرایط صعود برای او مشکل تر می شود اما افتخار فتح آن قله به نام مردم رشید ایران و مقدمه سازی ظهور به نام این مردم ان شاءالله به فضل الهی میسر می شود.
ایشان سپس اظهار داشت: "مقام معظم رهبری فرمودند هرکسی خسته شده و یا گرفتار انحراف شود یقین بدانید جوانان نمی گذارند انقلاب از مسیر خود بیرون رود."
شهردار تهران با اعلان اینکه این انقلاب به لطف صاحب حقیقی آن به دست صاحب حقیقی خود خواهد رسید، اضافه کرد: فرمایشات رهبری برخواسته از باطنی پاک و جلوه ای از حق است که تحقق آن در تمام ادوار گذشته تا به امروز برای ما واضح و مشخص است.
وی افزود: آینده بسیار روشن است و ما به عنوان مسئولین از خدمت به مردم و پیشرفت نباید غفلت نماییم. امروز دشمن شکست خورد اما باید امید او را ناامید کرد. ما باید بتوانیم دشمنانمان را در مقام عمل و تحقق آرمان های انقلاب اسلامی در داخل کشور آنگونه ناکام بگذاریم که راه برگشتی برای آنها باقی نگذاریم که این مساله ان شاءالله در آینده نزدیک محقق می شود.
طبق گزارش سایت شهر، زاکانی بیان کرد: ما ۴۴ سال راه طی شده با افتخار داریم. فراز و نشیب داشتیم اما درس گرفتیم از امروز باید درس بگیریم و دشمن را ناکام بگذاریم و زمینه دشمنی آنها را در کشور از بین ببریم. امروز بیش از هر روز در کشور انقلاب اثرات منطقه ای و جهانی خودرا دارد و امید داریم ان شاءالله راه این شهیدان را بتوانیم دنبال نماییم که بزرگترین خدمت به خودمان برای سعادتمندی دنیوی و اخروی است.
منبع:

1401/09/18
12:57:23
0.0 / 5
237
تگهای خبر: آینده , جامعه , جوانان , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس