360 كتاب سهم شهرستان كامیاران از كنگره 5400 شهید استان كردستان

360 كتاب سهم شهرستان كامیاران از كنگره 5400 شهید استان كردستان ال مور: سنندج - رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان كامیاران با اشاره به اینكه یكی از مهم ترین اهداف كنگره 5400 شهید استان مستند سازی، جمع آوری و نگارش كتاب خاطرات و زندگی نامه شهدای این استان است، اظهار داشت: سهم شهرستان كامیاران در این راستا 360 كتاب است.


احمد رضا لطفی روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینكه 10 اكیپ پنج نفره در جهت كامل كردن این كتاب ها در شهرستان تشكیل شده است، اضافه كرد: ملزومات انجام كار باید از جانب مسئولان كنگره در استان فراهم گردد.
وی اظهار نمود: برنامه ریزی های لازم برای تمام اكیپ ها انجام شده و به محض رسیدن این وسایل به شهرستان هر هفته 2 اكیپ به صورت دوره ای اقدام به نگارش كتاب ها خواهند كرد.
لطفی به آماده بودن 30 صحفه اول این كتاب ها كه مربوط به بنیاد شهید است اشاره و افزود: تامین اعتبار لازم در این زمینه بر عهده شهرستان نیست و تمامی اعتبارات آن در استان تامین می گردد.
وی با اشاره به اینكه تنها هزینه ای كه شهرستان در جهت برگزاری این كنگره بزرگ انجام می دهد فراهم كردن خودروهای لازم برای این 10 اكیپ است، اضافه كرد: اعضای این اكیپ ها كه نیازمند آموزش بوده اند، آموزش های لازم را در استان دیده و كارت برای آنها صادر گردیده است.
لطفی خاطرنشان كرد: برای مستند سازی و جمع آوری اطلاعات مربوط به نگارش هر كتاب كه شامل مصاحبه با خانواده، دوستان و همرزمان شهید می باشد 13 ساعت زمان لازم است.
وی به 412 شهید در شهرستان كامیاران اشاره نمود و اظهار داشت: در نگارش این كتاب های در مرحله ای اول به زندگی نامه و خاطرات شهدای جبهه و جنگ و در مرحله بعدی به شهدای مردمی پرداخته خواهد شد.
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران كامیاران مجاهدت ها در استان كردستان را خاموش و بسیار برجسته دانست و تصریح كرد: وظیفه مسئولان و مردم استان نشان دادن این مجاهدت ها با چراغ روشن به تمام كشور است.
به گفته او شهرستان كامیاران جز موفق ترین شهرستان های استان در برگزاری پیش كنگره های مختلف و سایر اقدامات مربوط به برگزاری كنگره 5400 شهید استان است.
وی با اشاره به اینكه فعالیت تمام كمیته ها در شهرستان به نوشتن این كتاب ها ختم می شود، اظهار نمود: برای رسیدن به تمام اهداف این كنگره باید تمام دستگاه و ادارات استان و شهرستان ها به برگزاری آن كمك كنند.
در این راستا پنج نفر از خبرنگاران و نویسندگان شهرستان دوره های لازم را از استان دیده و آماده انجام كار در این راستا هستند.
كامیاران با 102 هزار نفر جمعیت و 40 آزاده، 578 جانباز سرافراز و 412 شهید در 65 كیلومتری جنوب سنندج واقع شده است.
7349/6108


1396/12/01
16:14:57
5.0 / 5
5273
تگهای خبر: كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس