وزیر كشور:

دولت و وزارت كشور از تقویت نهاد شوراها حمایت می كنند

دولت و وزارت كشور از تقویت نهاد شوراها حمایت می كنند ال مور: وزیر كشور با تبریك سالروز تاسیس شوارها اظهار داشت: دولت و وزارت كشور از تقویت نهاد شوراها حمایت می كنند.به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، عبدالرضا رحمانی فضلی در پیامی سالروز تاسیس شوراها را تبریك گفت.

بنابر اعلام پایگاه اطلاع رسانی وزارت كشور، در متن پیام وزیر كشور آمده است:

«نهم اردیبهشت ماه سالروز تشكیل شوراهای اسلامی شهر و روستا، رویدادی بزرگ در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و جلوه دیگری از تحقق مردم سالاری دینی و مبین این نكته مهم و اساسی است كه اداره كشور در همه امور بر مبنای قانون اساسی به اتكای آرای عمومی و به ید توانای مردم به انجام می رسد.

شوراها همچون نهادهایی است كه با تنوع و تكثر خود و حضور نخبگان مردمی توانسته است زمینه و بستر مناسبی برای شركت مردم در عرصه تصمیم گیری و تصمیم سازی را فراهم نماید. شوراها نماد اعتماد متقابل میان نظام سیاسی و مردم شریف ایران بوده و اهداف مهمی چون رفاه اجتماعی، توسعه محلی و همه جانبه كشور در شهرها و روستاها، پیشگیری از بحران های اجتماعی، شهری و روستایی، برنامه ریزی جهت نظام اقتصادی پویا، تولید درآمدهای پایدار، تحقق مدیریت مطلوب شهری و روستایی با شناخت مقتضیات محلی و كاهش تصدی گری دولت و سپردن زمام امور مردم به نمایندگان منتخب آنها را برعهده دارد.

اكنون با گذشت ۲۰ سال از فعالیت این نهاد مدنی مردمی كه در اجرای فرمان تاریخی معمار بزرگ و فرزانه انقلاب اسلامی پا به عرصه گذاشته است، توانمندی و بالندگی بیش از پیش از مدیریت امور محلی مورد انتظار عموم جامعه می باشد و این مهم با تدبیر و استفاده از ظرفیت ها و پتانسیل های موجود در قانون اساسی و سایر قوانین مرتبط و تعامل و همكاری بهینه محقق خواهد شد. بدیهی است توافق و اجماع مورد نیاز بین قوای مجریه، مقننه و دستگاه های مرتبط در كارآمدی این نهاد و در پیشبرد اهداف آن هم موثر بوده و موجبات رضایتمندی و اقبال عمومی بیشتری را در میان مردم نسبت به شوراها تولید خواهد نمود.

اینجانب ضمن تاكید بر حمایت دولت و وزارت كشور و تقویت نهاد شورا، فرا رسیدن نهم اردیبهشت ماه، روز ملی شوراها را حضور تمامی اعضای محترم شوراهای اسلامی سراسر كشور صمیمانه تبریك عرض نموده و توفیق روزافزون تمامی مدیران محلی در حوزه شهر و روستا كه در پیشبرد اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و توسعه امور محلی و ارتقاء كمی و كیفی خدمات به عزیزان هموطن اهتمام ویژه دارند را از درگاه خداوند منان مسألت دارم.»
1397/02/09
23:17:54
5.0 / 5
4759
تگهای خبر: توسعه , تولید , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس