رئیس كمیته اجتماعی شورای شهر تهران:

تعرض به چند دانش آموز علامت خطر بزرگی است، جای نظام سنجش سلامت جنسی و روان در گزینش خالی است

تعرض به چند دانش آموز علامت خطر بزرگی است، جای نظام سنجش سلامت جنسی و روان در گزینش خالی است ال مور: رئیس كمیته اجتماعی شورای شهر تهران بر ضرورت تولید نظام ارزیابی سلامت روان و جنسی برای افرادی كه نزدیكترین و بیشترین ارتباط را با كودكان دارند، تاكید كرد.الهام فخاری در گفت وگو با ایسنا، در مورد تعرض به چند دانش آموز در یكی از مدارس غیر دولتی در منطقه 2 اظهار داشت: این حادثه از نظر اجتماعی مسئله ای است كه از بعد شهروندی و نمایندگی در شورا متوجه ما هم هست اما مجلس و دولت می بایست در مورد این حادثه نظارت داشته باشد.

وی با اشاره به اینكه این اتفاق نشان داد كه نیازمند یك بازنگری جدی هستیم، اضافه كرد: با همه گزینش های سیاسی و عقیدتی كه در سازمان های مختلف همچون آموزش و پرورش برای جذب نیرو انجام می گردد چطور یك ارزیابی دقیق، علمی و كارشناسی در مورد سلامت روان و جنسی افرادی كه نزدیكترین و بیشترین ارتباط را با كودكان دارند، صورت نمی گیرد؟

فخاری با اشاره به اینكه ارزیابی سلامت روان و جنسی اصلا در دستور كار نیست، اظهار داشت: پیش زمینه چنین اتفاقاتی این است كه نظام گزینش سلامت روان و جنسی نداریم و این علاوه بر مابقی چالش های اجتماعی است كه می تواند به این مورد دامن بزند.

وی با اشاره به اینكه حادثه مدرسه ای در منطقه 2 علامت خطر بزرگ است، خاطرنشان كرد: این تعداد دانش آموز از جانب مسئول نظم شان ضربه خوردند و در این شرایط چطور می توان در مورد شهر امن و دوستدار كودك صحبت كرد. وقتی كه اولیه ترین اصول را نمی توان رعایت كرد.

عضو شورای شهر تهران اظهاركرد: در مواردی از این دست كه دانش آموزان، كودكان و حتی بزرگسالان مورد سوء رفتار قرار می گیرند به علت حجم مسئله نمی توانند در مورد حادثه صحبت كرده و كشف مسئله طول می كشد، این مسئله بحران بزرگ اخلاقی را متذكر می گردد كه به نظر می رسد بار دیگر ضرورت تولید ارزیابی سلامت روان و جنسی افراد را مورد تاكید قرار می دهد.
1397/03/08
23:17:06
5.0 / 5
4512
تگهای خبر: سلامت , كودكان , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس