دوربینهای نفیس عكاسی به میراث فرهنگی اهدا شد

دوربینهای نفیس عكاسی به میراث فرهنگی اهدا شد ال مور: مشهد- مدیر موزه های اداره كل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی اظهار داشت: دو دستگاه دوربین عكاسی نفیس و یك دستگاه پروژكتور و نمایش فیلمهای قدیمی سوپر هشت به میراث فرهنگی این استان اهدا شد.


این اداره كل روز چهارشنبه به نقل از محمدرضا پهلوان گزارش داد: دوربینها توسط 'علی خادمی' اهدا و به مخزن اموال موزه ای واقع در موزه خراسان بزرگ منتقل شد تا در فرصت مناسب و موضوعی نمایشگاهی به نمایش عموم درآیند.
وی اضافه كرد: اهالی سینما و عكاسی كه در حوزه عكس و فیلم در دهه شصت فعالیت داشته اند كاملا به ارزش و كارایی دوربینهای پولاروید و دوربینهای فیلمبرداری سوپر هشت كه نمایش آنها به صورت اپراتوری با پروژكتورانجام می شد آگاه هستند.
او اظهار داشت: فیلمهای سوپر هشت معمولا در آموزشگاههای انجمن سینمای جوان در دهه های 50 و 60 به صورت حرفه ای آموزش داده می شدند كه مرحله بعدی آموزش فیلم 16میلیمتری و نهایتا 35 میلیمتری یا همان سینمای حرفه ای بود.
وی اضافه كرد: تمامی آثار، وسایل و اشیای تاریخی فرهنگی كه توسط علاقه مندان به موزه های استان اهدا می شوند به نام اهداكننده در دفاتر اموال ثبت و ضبط و به هنگام نمایش به نام فرد ذكر می گردد.
خراسان رضوی دارای 73 موزه است كه 44 موزه از این تعداد تحت نظارت و پوشش اداره كل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری این استان است.
7496/1858


1397/03/09
17:50:39
5.0 / 5
4814
تگهای خبر: دوربین , فرهنگ , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس