تسلیت مونسان به مناسبت درگذشت دیرینه شناس پیشكسوت

تسلیت مونسان به مناسبت درگذشت دیرینه شناس پیشكسوت ال مور: تهران- رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در پیامی درگذشت محمد یوسف كیانی دیرینه شناس پیشكسوت و استاد تاریخ هنر اسلامی را تسلیت گفت.


به گزارش شامگاه دوشنبه ایرنا از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، علی اصغر مونسان در این پیام تسلیت، از خبر فقدان استاد بی بدیل دیرینه شناسی و تاریخ هنر ایران و یكی از مفاخر حوزه میراث فرهنگی، ابراز تاثر كرد.
رییس سازمان میراث فرهنگی در این پیام نوشته است: خدمات پرارزش ایشان به موزه ملی ایران هیچگاه از یادها نخواهد رفت و تالیفات گران سنگ این استاد بی بدیل، برای همیشه برای بهره برداری پژوهشگران و علاقه مندان به یادگار خواهد ماند.
معاون رییس جمهوری، درگذشت استاد كیانی را به جامعه فرهنگی و دیرینه شناسی ایران و خانواده وی تسلیت گفت.
كیانی متولد سال ۱۳۱۷ در شهر بابل بود كه سال ۴۲ در مقطع كارشناسی دیرینه شناسی و تاریخ هنر از دانشگاه تهران و سال ۴۳ هم در رشته تاریخ دانش آموخته شد و مقطع كارشناسی ارشد دیرینه شناسی را سال ۴۴ به آخر رساند.
او برای ادامه تحصیل به لندن رفت و سال ۴۹ با مدرك دكترای دیرینه شناسی و تاریخ هنر اسلامی از دانشگاه لندن دانش آموخته شد.
كارشناسی امور باستان شناسی، ریاست موزه هنرهای ایران، ریاست موزه ملی ایران، مدیریت هیات بررسی و تحقیقات دیرینه شناسی دشت گرگان و عضویت در هیات علمی گروه دیرینه شناسی و تاریخ هنر دانشگاه تهران در كارنامه فعالیتهای اجرایی كیانی به چشم می خورد.
كیانی بیش از ۴۰ سال فعالیت حرفه ای در عرصه های دیرینه شناسی و تاریخ هنر داشت كه همچون ثمرات آن می توان به انتشار كتاب های متعددی همچون پایتخت های ایران، تاریخ هنر معماری در دوره اسلامی، تزئینات وابسته به معماری ایران، شهرهای ایران، كاروانسراهای ایران، مقدمه ای بر هنر كاشیكاری ایران و همینطور نظر اجمالی بر شهرنشینی و شهرسازی در ایران اشاره نمود.
محمدیوسف كیانی، یك شنبه، 13 خرداد در سن هشتاد سالگی درگذشت.
پیكر آن مرحوم فردا 15 خرداد ماه از ساعت 9 از مقابل موزه ایران باستان تشییع می گردد.
فراهنگ**۱۰۵۵** 9053


1397/03/15
14:40:07
5.0 / 5
4619
تگهای خبر: فرهنگ , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس