شهردار تهران اعلام كرد

بازآفرینی بافت های ناكارآمد شهری از اولویت های مدیریت شهری تهران

بازآفرینی بافت های ناكارآمد شهری از اولویت های مدیریت شهری تهران ال مور: شهردار تهران در بازدید شبانه از محدوده منطقه ۱۷ بر احیای بافت های فرسوده پایتخت تصریح كرد و اظهار داشت: بازآفرینی بافت های ناكارآمد شهری یكی از اولویت اصلی مدیریت شهری است.


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، سید محمدعلی افشانی در این بازدید اظهار داشت: این مهم مورد تاكید رییس محترم جمهوری است و بر مبنای دستور ایشان، همه دستگاه های اجرایی و وزارتخانه ها مكلف هستند، خدمات مورد نیاز را به این منظور ارائه نمایند.
وی با اشاره به اینكه بر این اساس، شهرداری تهران و وزارت راه و شهرسازی هم موظف می باشند در جهت بازآفرینی بافت های ناكارآمد شهری گام های اساسی بر دارند، اظهار نمود: تسهیل گری در تملك واحدهای مسكونی بافت های ناكارآمد و نوسازی آن ها با هدف تبدیل بافت های فرسوده و ناایمن به بافت های كارآمد و مقاوم را در دستور كار داریم.
شهردار تهران با اشاره به اینكه فرآیند بازآفرینی محدود به نوسازی املاك فرسوده نیست بلكه به این منظور نوسازی محله ای پایدار هدف گذاری شده است، اظهار نمود: مسیر حدود ۱۰ كیلومتری خط آهن در دل مناطق ۱۷ و ۱۸ فرصت خوبی است تا با استفاده از آن، نسبت به نوسازی بافت فرسوده اطراف این مسیر و تولید فضای سبز و مجموعه های تفریحی و فرهنگی و احیای این بافت ناكارآمد بعنوان اولویت اول اقدامات مناطق ۱۷ و ۱۸ اقدام نماییم.
براساس گزارش شهرنوشت، شهردار تهران در این دیدار از بافت فرسوده سطح منطقه، پروژه تجمیع املاك فرسوده، مسیر راه آهن موسوم به محور نیلوفری، پارك آموزش ترافیك منطقه، مجموعه دارالشهداء و مقبره الشهداء دیدار نمود.1397/03/18
12:24:01
5.0 / 5
4806
تگهای خبر: مد , نوسازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس